Какво е FPS ?

Всичко свързано с Уроците за Counter-Strike.
Направа, обяснения, въпроси и отговори.
Аватар
hasko0o0
Напреднал
Напреднал
Мнения: 189
Регистриран на: 26 Юли 2011, 23:26
Скайп профил: какво е това !?
Местоположение: По света и у нас
Обратна връзка:

Какво е FPS ?

Мнение от hasko0o0 »

Значи, ще си говорим предимно за GF видеокарти. (защото аз съм с такава и само с такава съм се занимавал ама ATI юзърите небива да се притесняват тъй като ако си разгледат менютата те са почти същите до колкото съм имал опит и с тях)

Ама нека да започнем с това какво е фпс

Ем в общи линии с колко кадъра в секунда ви върви играта. Уж човешкото око неможело да разпознае повече от 25 кадъра (ако не се лъжа нали) ама далеч не е точно така . Това е от изключително значение за това дали ще убивате по 10 човека на рунд или ще ви пръска още първият с ник GG ;] (приликата с реални личности и събития е напълно неумишленна).

Q: Как да разберa колко mи е фпс-а?
A: Пишете cl_showfps 1 в конзолата и в някой от горните ъгли ще ви излезне актуалният фпс. (трябва да сте в игра за да го видите реалния и за предпочитане да не сте наврян в ъгъл или посредата на смоке, можете даже да включите нарочно един двама плейъра в фрейм-а за най-точни данни защото все пак това е важното, как ще ви върви като има противник насреща)

1. Ако ви е 100 клоуз дис уиндоу нау.
2. Ако ви е 72 (приблизително) fps_max 101 в console and return to 1.
3. Ако ви е 60 изключете vsync (Vertical Sync) от контрол панела на дрвайвърите на видеокартата ви (nVidia или ATI се едно и 2-те го имат някъде по перформънс & куалити менютата, другите да се спасяват по отделно)
3.1 Докато сте в горепосоченото меню се оверете, че и Antialiasing и Anisotropic също за изкючени и че Image settings е на High Performance.
4. Refresh rate-a на монитора също е важна част от пъзела. Ако искате 100 fps то мониторът ви трябва да съпортва съответният рефреш рейт на дадената резулюция на която играете. Ще ви дам пример с моя. На 1021х768 максимума на монитора ми е 85 херца => на тази резолюция реално немога да играя на повече от 85 fps. Това мен не ме бърка тъй като играя на 640х480, а там ми съпортва към 120 херца (това незначи, че мога реално да играя с повече от 100 fps тъй като HL енджина не го съпортва). Хубаво е да си оувъррайтнете рефреш рейта на дадената резолюция на която играете CS от драйвъра на вашата видеокарта. Става от Refresh Rate Overrides меню-то в контрол панел-а. Ако няма такова чудо си изтеглете по-нови драйвери за вашата видео карта (което с случая с CS-a не е много препоръчително ама е много дълго за обяснение, а пък така или иначе вие неможете да направите нищо по върпоса, така че няма смисал да се впускъм в обяснения). Не съм се изчерпал напълно по този въпрос, но ми омръзна в темите надолу ще го доуточним ако някой нещо не е разбрал предполагам.
5. Ако PC-тo ви е под 1 ghz реално съществува възможност да неможете да достигнете 100 fps поради слаб хардуер Всичко над 1.5 трябва да няма проблеми да достига 100 fps (като изключим в smoke и с 5-6 nmy-та на екрана)

Урока е писан от мен :)
Long Jump - 252 units
High Jump - 247 units
Count Jump - 258 block
Stand up count jump - 262 units
Double count jump - 257 units
Multi count jump - 257 units
Публикувай отговор

Обратно към “Уроци”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта