Как да защитим Steam account-a си

Дискусии на тема игри./PC, PS, Xbox и др./

Модератор: Развлечения

Аватар
DemoLitioN
Respected
Respected
Мнения: 3276
Регистриран на: 20 Авг 2011, 11:46
Ник в играта: DemoLitioN
Вашият пол е: Мъж
Обратна връзка:

Как да защитим Steam account-a си

Мнение от DemoLitioN »

Тук ще ви покажа няколко прости правила за защита на Steam account-a ви. Наясно съм, че с тази тема няма да открия топлата вода, тъй като повечето хора ги знаят тези неща, но все пак не спазват някои от тях и може да им изиграе лоша шега.

1. Не давайте паролата си на никого.
Това правило не мисля, че има нужда от коментар. Ако все пак решите да я давате на някой, нека той/тя да е много доверен човек и за предпочитане да го познавате лично (да може да му биете един шамар ако направи нещо :Д)

2. Не използвайте лесни пароли.
1234... и т.н, дата на раждане или други. За предпочитане е да използвате комбинация от букви и цифри, а ако използвате и някой и друг символ като №@!$%# и т.н ще сте златни.

3. Account-ът ви да е различен от Името на профила.
При самата регистрация не пишете същият account, който ще ползвате и за Името на профила (публичното име), така освен паролата ще трябва да разберат и него ако ви харесат профила. Не случайно то не се вижда никъде публично, само от вас (независимо от настройките на профила ви).

4. Никога не слагайте отметка „Запомнете ме на този компютър” освен ако не влизате от вашия личен компютър, лаптоп или телефон.

5. Използвайте Steam Guard.
Steam Guard е функцията, която ви изисква код при логване в account-а ви, получаван на емайл, а вече и на телефона. Колкото и дразнещо да е понякога, е желателно да ползвате поне една от двете защити, ако не и двете (аз ползвам само по емайл). Особено важно е за хора, които влизат в най-различни сайтове за безплатни кодове за игри. Най-малкото ще разберете дали друг не е пробвал да влезе, когато имате изпратен код, а не сте влизали никъде. Това моментално ни води към следващо правило.

6. Никога не използвайте същият емайл, който използвате в Steam за да се регистрирате в различни сайтове за безплатни игри. Ако нямате друг, то задължително си създадете нов такъв.

7. Използвайте по-сигурен емайл адрес.
Излишно е да обяснявам защо това е важно. Доколкото знам Gmail-a все още се води най-сигурният и труден за хакване, но не разчитайте само на него, защото много хора са си патили. Спазвайте всички правила, които гарантират до голяма степен защитата ви (не и на 100% разбира се). Тук също е важно да попълвате трудни за налучкване данни.

8. Внимавайте къде (в кои сайтове) влизате, какви данни попълвате и какви неща сваляте.

Следващите стъпки са за сигурността на компютъра ви, което естествено влияе пряко и на защитата на Steam account-a ви.

1. Използвайте Антивирусен софтуер
Повечето свързват вирусите и другите злонамерени кодове със забиване на компютъра, бъгване и т.н, но основното им предназначение е за кражба на пароли и лични данни, най-вече банкови. Изборът оставям на вас дали и какъв софтуер ще използвате. Моите съвети са това да са доказани имена (Bitdefender, Kaspersky, NOD32 и др), платени версии (не е казано да си купувате лиценз, на повечето може да се намери безплатно в Интернет) и ги дръжте винаги обновени (най-новата налична версия и базата данни). Също така не разчитайте само на един софтуер, тъй като няма 100%-ов. От време на време инсталирайте и друг софтуер да сканира (примерно аз имам ESET NOD32, но слагам и Malwarebytes Anti-Malware и SuperAntiSpyware), но задължително след това ги махайте, да остава само един, иначе може да се бъгне. Забравих да спомена не използвайте активатори, те само скапват самата програма. Ако не може да намерите код по-добре сменете софтуера или ползвайте Trial period, или безплатна версия в краен случай. Освен да ги имате е хубаво да сканирате веднъж на 1-2 седмици целия компютър, защото Real-Time протектора може да е пропуснал нещо.

2. Използвайте Защитна стена (Firewall).
Освен, че може да ви предпази от Flood, тя може да ви защити и от хакери, за това е хубаво да имате такава. Тук много ме няма, но освен Windows Firewall от безплатните мога да ви препоръчам Comodo Firewall и ESET Smart Security предлага тази функция.

3. Използвайте сигурен браузър за Интернет.
Не мисля, че има нужда от обяснение защо това е важно. От масово използваните най-сигурните са Google Chrome и Opera. Аз използвам Opera, освен сигурността, ми харесва и многото потребителски настройки, която тя предоставя. Google Chrome се препоръчва за по-слаби компютри, тъй като използва по-малко RAM памет.

4. Ако имате паролата си записана на компютъра.
Никога не оставяйте файла на видно място (Работен плот, Моите документи и т.н). За предпочитане файла да е скрит и да не е с името „парола” или „пароли”.

Ако съм пропуснал нещо ще се радвам да ме подсетите. Надявам се темата да ви бъде полезна.

Темата е писана лично от мен! Копирането е забранено без да посочите източник!
"Беден е не този, който има малко, а този, който иска да има повече".
Сенека
Аватар
HOOLIGANN14/88
Баннат
Баннат
Мнения: 52
Регистриран на: 11 Мар 2016, 19:35
Ник в играта: -HOOLIGANN.
Скайп профил: НАД ЗАКОНА
Вашият пол е: Мъж
Местоположение: ГЕРЕНА

Re: Как да защитим Steam account-a си

Мнение от HOOLIGANN14/88 »

Интересно как тези "прости"правила важат за цялата интернет общност.За това ходите на училище и имате предмети ИТ и подобни,в който ви учат ко да прайте с тия компютри и за какво са ви.Имате теми за безопасен интернет и подобни досадни теми.Поне па внимавайте в тия часове бе
Последно промяна от Excione ツ на 28 Мар 2016, 22:22, променено общо 1 път.
Причина: Ще внимаваме, особено в часовете за steam guard.
СИНЯ ХУНТА
ЛУДОСТТА НИ Е НА ВЕК...
...И ЗА НЕЯ НЯМА ЛЕК.
С ЛЕВСКИ В ЦЪРЦАТА НИ ЗА ВИНАГИ.
ЗАЕДНО СМЕ КАТО ЕДИН...
...И СЕКТОР Б НЕПОБЕДИМ
И НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА НИ СПРЕ ДА ИЗБУХВАМЕ
СИНЯ ХУНТА
Публикувай отговор

Обратно към “Игри”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта