Кодове за различни символи

Новости,въпроси,проблеми и решения и всичко по темата
Аватар
KaRaJaTa1988
Respected
Respected
Мнения: 758
Регистриран на: 31 Авг 2012, 00:10
Ник в играта: pastet
Обратна връзка:

Кодове за различни символи

Мнение от KaRaJaTa1988 »

Моля темата да бъде преместена в правилния раздел, но понеже след 45 мин трябва да ходя по болници, нямам какво да правя и реших да направя един урочеЦ.

Та вероятно доста от вас са виждали неща подобни на тези - ä, ë, ü.Да, тва са онея глупости от немския език наречени umlaut-и.Да но също така има още доста голям брой други такива знаци.Първоначално го бях замислил да ви ги направа директно тука, но мързела и е в повече и ще ви дам един линк- http://fsymbols.com/keyboard/windows/alt-codes/list/ (можете да потърсите още кодове в гугъл)
Та с тези кодове номера е следния.Задържа се ALT и се въвеждат тея цифри.Задължително е да са от NUM пада(демек не тези над буквите ами тия от дясно) и се получава нещо като ALT0194 и тва е равно на - Â.Трябва да сте на латиница!

Има и друг начин, който аз ползвах преди да сложа Win10.Бях на 8.1.
Натискате SHIFT и числото 6(от горните) ако пуснете SHIFT ще напишете â, а ако го задържите - Â Същото става и с , ; ` може и още да има.

Не знам как стоят нещата с Win Xp/Vista/7.
Не знам дали изобщо за някой това е новост, но пък реших да ви покажа нещо поне малко интересно.
Темата съм я писал аз, за SlackServ.com и забранявам да я копирате по други форуми!Не, че е много добре оформена, но пък...Ко да прайш.
Напуши се във нощта, дълбоко в рая, почувствай топлината, тук във рая, издигни се на високо в небесата, усещаш ли сега, колко яка е тревата?
Публикувай отговор

Обратно към “Софтуер/Хардуер”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта