Запознайте се с българския геймър!

Всичко за интернет пространството
Аватар
u3HEHAga
В Е Т Е Р А Н
В Е Т Е Р А Н
Мнения: 1231
Регистриран на: 10 Апр 2013, 19:42
Ник в играта: u3HEHAga
Вашият пол е: Мъж
Местоположение: Europe / Bulgaria / Vraca
Обратна връзка:

Запознайте се с българския геймър!

Мнение от u3HEHAga »

Проучване на Intel очертава профила на българския геймър, който според въпросното изследване е на възраст между 18-23 години, играе главно на РС в продължение на над 10 години, предпочита ролеви игри и иска повече мощност и енергийна ефективност за своите устройства. Не че някой би ги отказал ..

Изследвания за това що за същества са геймърите не липсват, но тези, които очертават българската разновидност на този биологичен (или може би по-скоро дигитален) вид съвсем не са много. Затова пък има едно съвсем скорошно, което доста подробно обрисува неговия образ. Става въпрос проучването „Профилът на българския геймър“, проведено от социологическа агенция ESTAT по-рано тази пролет сред 302 пълнолетни геймъри в България по поръчка на Intel.

Изображение

Според въпросното изследване “българските геймъри са млади, позитивни и общителни. Много от тях срещат нови приятели, докато играят, някои искат да превърнат гейминга в професия, а повече от половината споделят, че хобито им среща разбиране от техните семейства и приятели. Те са добре образовани. Работят в сферата на телекомуникациите, хотелиерството, търговията, строителството и др.” Но това, разбира се, съвсем не е всичко.

Профилът на българските геймъри

Най-високият процент от българските геймъри 71, 9% са на възраст между18 и 23 години. Близо 60% от българските геймъри казват, че играят от повече от 10 години. Почти половината от геймърите (49%) обичат да играят както през деня, така и през нощта. Но 38% от участниците в проучването предпочитат да играят през нощта. Според проучването, мнозинството от българските геймъри са мъже 88, 4%, докато жените са 11, 6%.31, 5% от геймърите прекарват над 5 часа на ден в игри.

Освен това, 74 ,8%от българските геймъри казват, че предпочитат ролеви игри (Role Playing Games - RPG) а 17,9% харесват да играят стратегически игри. Любимите им игри са:

- 31,1% Dragon Age

- 20, 5% Assassins Creed

- 18, 2% League of Legends

Една трета от геймърите се придържат само към една игра, но мнозинството от анкетираните – 41, 1% играят две различни игри.

Изображение

А как човек може да познае геймър, като срещне такъв? Признаците не са очевадни, но все пак са ясно забележими при малко по внимателно вглеждане. Не, зачервените очи могат да бъдат предизвикани и от друго. Знакът на истинския геймър е мазолът от вътрешната страна на китката (обикновено дясната), образуван от тясното съприкосновение с ръба на масата при манипулациите с мишката.

Изображение

Българските геймъри и техните компютри

Проучването показва, че повечето от българските геймъри предпочитат да играят на РС. Интересна тенденция е, че дългогодишните геймъри – тези които играят от над 10 години, предпочитат да играят или на РС, или на лаптоп / хибридно устройство 2-в-1. Близо две-трети, т.е. 64, 3% от геймърите, които предпочитат да играят на PC, са геймъри от над 10 години. В същото време 52, 8% от геймърите, които предпочитат 2-в-1 устройства или лаптоп за игри, също са геймъри от над 10 години.

Изглежда доброто-старо PC се преоткрива и продължава да бъде важно за потребителите, особено в области като гейминга. Тук със сигурност от ключово значение е и основното предимство на този тип техника: ако не можете да си позволите нова машина – винаги може да направите някакъв ъпгрейд.

Изображение

Нуждата от РС-подмяна/ъпгрейд

Българските геймъри проявяват голям интерес към новите технологии и 57, 9% от тях биха искали да обновяват своята гейминг машина всяка година, показва още цитираното от Intel изследване. Тенденция, очертана от проучването „Профилът на българския геймър“ е, че въпреки че геймърите в България не подменят или ъпгрейдват своята гейм машина много често, -

- 24, 2% подменят или ъпгрейдват своята гейм машина на всеки 2 години

- 23, 2% подменят или ъпгрейдват своята гейм машина по-рядко от 4 години

- 22, 2% подменят или ъпгрейдват своята гейм машина на всеки 3 години

Положителен факт е, че българските геймъри ясно разбират ползите от редовното обновяване на техниката и биха искали да подменят или ъпгрейдват игровото си устройство по-често:

- 57, 9% споделят, че те биха искали да подменят/ъпгрейдват своята гейм машина всяка година.

- 24, 8% коментират, че искат на подменят/ъпгрейдват своята гейм машина на всеки 2 години.

Обобщено накратко, родните геймъри определено искат повече мощност и енергийна ефективност за своите устройства. Не че някой би ги отказал, но за геймърите редовните ъпгрейди са особено важни.

Изображение

А защо си струва да се прави ъпгрейд?

Според Intel има поне няколко причини, поради които геймърите би трябвало да вземат предвид редовното обновяване на своя компютър:

> Новите компютри са три пъти по-бързи, отколкото тези отпреди 4 години;
> PC-тата днес са много по-лесни за използване, като предлагат възможности и увеличена производителност за нови изживявания;
> По-ниско потребление на енергия с до 20% спрямо стар РС от преди 4 години;
> Скоростта на обработка е до 30% по-висока, което ускорява изпълнението на ежедневните задачи;
> Днес компютрите стартират само за секунди. Един 4-годишен РС може да направи това за не по-малко от минута.;
> PC-тата днес имат USB 3.0 кънектори, които могат да прехвърлят 500 снимки за 23 секунди. На един стар компютър, използващ USB 2.0, това ще отнеме почти минута;
> Настоящите PC-та са по-леки с до 1 килограм, в сравнение с тези отпреди 4 години;
> Популярните напоследък 2-в-1 устройства са подходящи за мейнстрийм гейминг и предоставят допълнителни възможности за взаимодействие посредством сензорните си екрани..
Изображение
Аватар
HuliganaKuncho
Respected
Respected
Мнения: 1385
Регистриран на: 14 Дек 2013, 15:10
Ник в играта: HuliganaKuncho
Скайп профил: petar.sub12
Вашият пол е: Мъж
Обратна връзка:

Re: Запознайте се с българския геймър!

Мнение от HuliganaKuncho »

Аз имам мазол и на двете китки хихихи
Средни пръсти от морето до небето, #хаштаг Кънчата хлг, искренно ваш враг.
Аватар
DangerWolf!
Новак
Новак
Мнения: 44
Регистриран на: 10 Май 2015, 14:55
Ник в играта: DangerWolf
Скайп профил: secretman.no
Вашият пол е: Мъж
Обратна връзка:

Re: Запознайте се с българския геймър!

Мнение от DangerWolf! »

и аз съм със същият мазол на дясната китка , някои ме питат от какво ти е това ;D
Изображение
Аватар
georgii.s
Respected
Respected
Мнения: 1403
Регистриран на: 27 Юли 2011, 17:09
Ник в играта: J4m3$oN
Скайп профил: georgi..s
Вашият пол е: Мъж
Местоположение: Рязззз от Изгрев Бургаз!
Обратна връзка:

Re: Запознайте се с българския геймър!

Мнение от georgii.s »

Аз пък някой път чукам спеиса със челото :D вече съм белязан!
Аватар
skobata
Respected
Respected
Мнения: 975
Регистриран на: 26 Дек 2011, 15:05
Ник в играта: ----》卐《----
Вашият пол е: Мъж
Обратна връзка:

Re: Запознайте се с българския геймър!

Мнение от skobata »

Аз пък от 1 год. го нямам тоя мазол :Д
Изображение
Аватар
ContinentaL
Аматьор
Аматьор
Мнения: 52
Регистриран на: 22 Фев 2014, 09:47
Ник в играта: ContinentaL
Скайп профил: Vidimal
Вашият пол е: Мъж
Местоположение: Wedel
Обратна връзка:

Re: Запознайте се с българския геймър!

Мнение от ContinentaL »

аз пък съм пълна противоположност на проучването
Аватар
nat
Новак
Новак
Мнения: 48
Регистриран на: 13 Мар 2014, 14:20
Ник в играта: Nat
Скайп профил: -
Вашият пол е: Жена
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Запознайте се с българския геймър!

Мнение от nat »

хаха и аз го имам това
Аватар
puRple*
Respected
Respected
Мнения: 3109
Регистриран на: 02 Юни 2014, 00:10
Ник в играта: puRple* [haze] !
Обратна връзка:

Re: Запознайте се с българския геймър!

Мнение от puRple* »

Никога не съм имал мазол :D Не си е работа тва да виснеш 5 часа пред един компютър и само си увреждаш здравето ..
Изображение
Аватар
XaMBuPgeP
Напреднал
Напреднал
Мнения: 212
Регистриран на: 21 Сеп 2015, 21:03
Ник в играта: sLaughtereD-
Скайп профил: Лс!
Вашият пол е: Мъж
Местоположение: Вкъщи
Обратна връзка:

Re: Запознайте се с българския геймър!

Мнение от XaMBuPgeP »

хах... 5 години на компа и няма един мазол.
Та иначе полезна тема :D :D
Изображение
Аватар
blqcko
Супер потребител
Супер потребител
Мнения: 134
Регистриран на: 06 Авг 2015, 10:39
Ник в играта: blqsa4ko
Скайп профил: ownernamoqjivot
Вашият пол е: Мъж
Местоположение: Силистра
Обратна връзка:

Re: Запознайте се с българския геймър!

Мнение от blqcko »

Мазоли, болежки ... Зачервени очи ; въх май съм истински геймър ;D Отделям по 9 часа на компютъра за жалост, тая мания няма спасение от нея ! :D
Изображение
Аватар
linkmystica
Аматьор
Аматьор
Мнения: 55
Регистриран на: 07 Мар 2018, 18:16
Ник в играта: linkmystica
Вашият пол е: Жена
Обратна връзка:

Мнение от linkmystica »

Доста интересна статия, открих себе си в нея
ранни записвания,metalowe schody zewnętrzne,еко къщи,маркови дънки
Публикувай отговор

Обратно към “Интернет”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта