Всички неща свързани с ПРАВИЛАТА,ще бъдат обсъждани ТУК!

Информация, проблеми и въпроси относно Jailbreak сървъра
IP Адрес: 93.123.18.80:27018
Изображение
Публикувай отговор
Аватар
Ками
Супер потребител
Супер потребител
Мнения: 1535
Регистриран на: 05 Сеп 2012, 22:05
Ник в играта: panda
Вашият пол е: Жена
Обратна връзка:

Re: Всички неща свързани с ПРАВИЛАТА,ще бъдат обсъждани ТУК!

Мнение от Ками »

Офтопик:
Текущи правила:
○ В момента точка .7 от правилника гласи, че постоянно трябва играчите да следват алгоритъм, за да определят колко процента нагледно е убил даден играч. Предлагам да се извърши следната трансформация:
Да се премахнат процентовите статистики и да се добавят твърди стойности, които да служат, като образец ~ Надзирател, който е убил двама затворника безпричинно в рамките на 120 секунди от началото на рунда, бива slayнат! Всяко нерегламентирано убийство след този период се наказва с предупреждение, а повторното с slay/teamtransfer. ( Към втората част, може да влязат и игрите, при които единствения убиващ трябва да е командващия надзирател ).
Не е нужно. По-добре е това да става по преценка на админа.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Офтопик:
„Бъдещи“ правила:
1) Позволено е участието на даден надзирател в дадена игра/и!
Пояснение: Когато е имало отборна игра, а има излязъл/убит съотборник и играта не може да продължи нормалното си развитие на мястото на излезлия/убития затворник може да застане надзирател, ако играещите го желаят. В противен случай командващия надзирател е длъжен на изравни броя на участващите в дадената игра или да я смени.
Важно: Ако условията на играта са били, че загубилия отбор умира, то надзирателя НЕ умира, надзирателя има право да откаже да участва в играта, ако е решил, но започне ли веднъж е длъжен да помага и да следва условията на simon.
Защо го желая: Когато някой е решил да следи стриктно изпълнението и/или е решил да наруши броя на играчите, то съм длъжен да ги изравнявам, като убия някой от противоположния отбор. Не виждам смисъл в това, защото играчите са изпълнявали до този момент стриктно командите и не са заслужили край от рода на съревнование „последния“... Все пак те имат избор, дали участва надзирателя, а не се натрясква против волята им.
Разбира се, то и сега е позволено.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Офтопик:
2) Надзирателите ИМАТ право да влизат в тунел, след като са изминали 120 секунди от началото на рунда.
Пояснение: Не е нужно да следите в хронометър кога минават, чакате да удари камбанката и да видите долу, че времето е 00:00. - Също и правилото не е в сила, когато тече special day.
Защо го искам: Причината да го искам е, че играчите щом един път влязат в този тунел, то върви ги изкарай след това. Получава се бавене, опъване на локуми, когато се даде box, то и затворника, който е изпълнявал до този момент командите трябва да влезе, което е забранено и става дълга и широка, а така - когато си влезе ще го убие и това е. Също така ще се избегне и това надзирателите по 5~+ минути стоят пред оръжейната стая, като цяло само положителни нагласи виждам.
Против. Ако ще им е позволено без да има специален ден, то по-добре да е само ако има 2-ма последни затворници.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Офтопик:
Важно: Това правило ще го формулирам по особен начин, надявам се да го разберете!
3) Надзирателите имат право да убият последния оцелял затворник, ако не е изпълнил условията, зададени му от Simon в предишната команда!
3.1) *Затворник, който няма „/lr“ ~ Last request меню е длъжен да уведоми надзирателите. Ако не го направи и започне да ги бие, те имат право да го убият. *Когато е уведомил, надзирателите са длъжни да му предложат FD, ако откаже трябва да му предоставят оръжие, с което да ги убие.
Защо го искам: Мисля, че няма нужда от пояснения, защото ги направих. В момента, ако зададеш условия на игра и не бъдат изпълнени и не оставиш жив играч, въпреки че всеки един формално заслужава този шанс ще бъдеш наказан. Като пример може да се разгледа команда от рода на „бокс, който не се бие умира“ - хайде, върви избирай кой да умре, както и при игра на твърдения и пр... има много вариации.
Когато си последен нито затворникът може да убие надзирател, нито те него. (Не знам дали съм те разбрала правилно де.)
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Офтопик:
4) Забранено е един и същ играч да е повече от два последователни пъти командващ.
4.1) *Изключение се прави, когато няма надзирател, който иска да заеме мястото.
Ако не се лъжа, сега е забранено повече от 3 пъти. И за тази работа има админи, които да преценяват.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Офтопик:
5) Само и единствено Simon има право да задава команди на играчите, като останалите надзиратели/затворници нямат право да подлъгват останалите играчи.
Твърде много ограничения. Хората се забавляват с това, защо всеки път, когато някой реши да се пошегува, да бъде наказан???
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Офтопик:
Правила, намаляващи километричните команди и други:
1) Когато Simon зададе команда, в която е точно определено дадено място, то не е длъжен в следващите да прави допълнение от рода на „от място“ т.е. местонахождението се запазва, докато командващия не зададе ново.
Пример: Командващия задава команда: „Фрийз на задната стена в изолатора“, след това казва „Следвайте ме клекнали по стъпки“ и напише „Фрийз“ след, като сте го следвали минавате през следните етапи: Било ви е зададено конкретно местонахождение, следващата команда е също с конкретно местонахождение, зададено ви е да замръзнете, но тъй като имате конкретно местонахождение, трябва да замръзнете върху стъпките.
Ако командващият е пояснил, ок. Иначе отново е ограничение за тези, които искат да хитруват. Щом командващият не е пояснил, нека се справя с опитващите се да бунтуват.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Офтопик:
2) При задаване на команди от рода на „последния клекнал умира и пр.“, затворниците са длъжни да извършат командата и да останат в клекнало положение!
2.1) *Команди от този тип влизат в сила, единствено - когато е зададен time, ако е зададена командата и не е зададен time, то затворниците са длъжни да следват предишната команда. След изтичането на времето за изпълнение, надзирателите имат право да убият неизпълнилите.
Поредно ограничение, което според мен е ненужно. За тези неща си има пояснения, ако командващият го мързи, нека да "търпи".
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Офтопик:
Тези секунди са за изпълнение. Няма нужда да се ограничават бунтовете още повече.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

[
Офтопик:
b]4)[/b] При задаване на команди от рода на „последния стигнал отсрещната маса умира и пр.“, след достигането на зададеното местонахождение, затворниците са длъжни да останат замръзнали „Фрийз“.
Ненужно. Както казах, командващият пояснява тези неща, ако иска да са така.
~END.

Не четох всички коментари. Съжалявам, ако се повтарям.
:happy:
Последно промяна от Excione ツ на 19 Май 2016, 18:34, променено общо 1 път.
Причина: Виж датата на публикацията.
"People will love you and support you when it's beneficial..."
Офтопик:
Изображение
I'm bad milk, drink it.
Аватар
WeeN
Новак
Новак
Мнения: 10
Регистриран на: 05 Апр 2016, 16:00
Ник в играта: W3EN ;]]
Скайп профил: nikolai.petrov192
Вашият пол е: Мъж
Обратна връзка:

Re: Всички неща свързани с ПРАВИЛАТА,ще бъдат обсъждани ТУК!

Мнение от WeeN »

Предлагам SIMON да не пише команди, като: fz v izo, защото според мен е глупаво, по-добре да пише freeze v izolator.Ако даде fz v izo,командата става невалидна
Исках да кажа, ще ви накажа от глупостите ви се храня на филия ги мажа.Не съм хейтър даже нервите си не пилея толкова ви мразех, а сега просто ви се смея, ха ха.БОРО ПЪРВИ !
Аватар
shenzo:D
Respected
Respected
Мнения: 882
Регистриран на: 02 Юни 2015, 19:30
Ник в играта: ....
Скайп профил: ....
Вашият пол е: Мъж
Местоположение: Нови Искър, София.
Обратна връзка:

Re: Всички неща свързани с ПРАВИЛАТА,ще бъдат обсъждани ТУК!

Мнение от shenzo:D »

Абсолютно против за предложението. То се подразбира че е фреезе, въпреки че пишат фз.


Изображение
Аватар
novachrono
Respected
Respected
Мнения: 1211
Регистриран на: 04 Дек 2014, 22:15
Ник в играта: -/-
Вашият пол е: Мъж
Обратна връзка:

Re: Всички неща свързани с ПРАВИЛАТА,ще бъдат обсъждани ТУК!

Мнение от novachrono »

Командата "FZ" е съкращение на "Freeze" , ако се замислиш. Замисли се и за зачестилите се бунтове, по този начин само се зориш с по-дълго писане, па може дори ти пръснат тиквата докат пишеш.
Аватар
Ками
Супер потребител
Супер потребител
Мнения: 1535
Регистриран на: 05 Сеп 2012, 22:05
Ник в играта: panda
Вашият пол е: Жена
Обратна връзка:

Re: Всички неща свързани с ПРАВИЛАТА,ще бъдат обсъждани ТУК!

Мнение от Ками »

Аз предлагам да се разберете забранени ли са трамплините, защото вече много админи се държат така, сякаш са. :)
Когато има специален ден и има 15 души, които също могат да бъдат намерени/ хванати, не означава, че подскачащият на трамплина бави. Да не говорим, че убийството му/ им там не е невъзможно. Просто е по-лесно да кажат, че бави и да го слапват или слейват.
"People will love you and support you when it's beneficial..."
Офтопик:
Изображение
I'm bad milk, drink it.
Аватар
iv00
Respected
Respected
Мнения: 913
Регистриран на: 21 Юни 2013, 16:17
Ник в играта:
Местоположение: Аз съм на кон!
Обратна връзка:

Re: Всички неща свързани с ПРАВИЛАТА,ще бъдат обсъждани ТУК!

Мнение от iv00 »

То изобщо не стaвa нa думa зa бaвене. Стaвa нa думa зa нечестнa игрa и не рaвни шaнсове. Твa е се едно някой нa Catch дa ти цъкa с Triple jump.

Някъде Кофеин беше писaл дa се нaкaзвa според ситуaциятa, тaкa че дa не сa облaгодетелствaни някои тaрикaти които клечaт сaмо нa трaмплинa, aмa то тук вече си идвa и преценкaтa нa aдминa. Нещо което очеизвaдно достa не притежaвaт.
Всичко, което имам, съм откраднал. Купих си само дипломата и шофьорската книжка. Изображение
Аватар
Ками
Супер потребител
Супер потребител
Мнения: 1535
Регистриран на: 05 Сеп 2012, 22:05
Ник в играта: panda
Вашият пол е: Жена
Обратна връзка:

Re: Всички неща свързани с ПРАВИЛАТА,ще бъдат обсъждани ТУК!

Мнение от Ками »

iv00 написа:То изобщо не стaвa нa думa зa бaвене. Стaвa нa думa зa нечестнa игрa и не рaвни шaнсове. Твa е се едно някой нa Catch дa ти цъкa с Triple jump.

Някъде Кофеин беше писaл дa се нaкaзвa според ситуaциятa, тaкa че дa не сa облaгодетелствaни някои тaрикaти които клечaт сaмо нa трaмплинa, aмa то тук вече си идвa и преценкaтa нa aдминa. Нещо което очеизвaдно достa не притежaвaт.
Оправданието е бавене, а преценката е слей след първите секунди, през които си на трамплина. Равен шанс има, защото той не е само за 2-ма играчи.
"People will love you and support you when it's beneficial..."
Офтопик:
Изображение
I'm bad milk, drink it.
Аватар
iv00
Respected
Respected
Мнения: 913
Регистриран на: 21 Юни 2013, 16:17
Ник в играта:
Местоположение: Аз съм на кон!
Обратна връзка:

Re: Всички неща свързани с ПРАВИЛАТА,ще бъдат обсъждани ТУК!

Мнение от iv00 »

Ками написа:
iv00 написа:То изобщо не стaвa нa думa зa бaвене. Стaвa нa думa зa нечестнa игрa и не рaвни шaнсове. Твa е се едно някой нa Catch дa ти цъкa с Triple jump.

Някъде Кофеин беше писaл дa се нaкaзвa според ситуaциятa, тaкa че дa не сa облaгодетелствaни някои тaрикaти които клечaт сaмо нa трaмплинa, aмa то тук вече си идвa и преценкaтa нa aдминa. Нещо което очеизвaдно достa не притежaвaт.
Оправданието е бавене, а преценката е слей след първите секунди, през които си на трамплина. Равен шанс има, защото той не е само за 2-ма играчи.
Слaб е контролa върху aдмините, тa зaтовa сa им тaкивa преценките и опрaвдaниятa
Дa тaкa е, но съглaси се с мен не е честно дa бягaш из мaпa цял рунд и кaто цяло дa изпълнявaш целтa нa игрaтa/деня, a лaст дa остaне един който просто скaчa нa трaмплинa и един вид "не бягa, крие се, стреля" полицaите. Което всъщност е целтa нa Catch, или пък дa се крие при HNS или пък дa ги стреля при другите дни.
Всичко, което имам, съм откраднал. Купих си само дипломата и шофьорската книжка. Изображение
Аватар
ivailo
Respected
Respected
Мнения: 1139
Регистриран на: 26 Апр 2012, 21:56
Ник в играта: ivailo
Скайп профил: undertaker239
Обратна връзка:

Re: Всички неща свързани с ПРАВИЛАТА,ще бъдат обсъждани ТУК!

Мнение от ivailo »

Хехехее , кво става маняци?! Не съм влизал от години, ама гледам, че няма нещо уважение към моя труд. Аз създадох тези правила за цяла България еййй, хаха. Не е лъжа, а основата тука я постави Мърито :) Уважавайте мода, и се сещайте от време на време за създателите му тук :) Най-вероятно сте доста по-малки от мен, но това няма значение, забавлявайте се : ))
относно тези които са ми пипали правилата, съвет хааххаха
копирайте добре, помислете,че това съм го правил преди много години иииииии най-вече уважение, нали се сещате ;)
България Над Всичко !
Аватар
RaPToR #
Активен
Активен
Мнения: 395
Регистриран на: 27 Юни 2015, 14:19
Ник в играта: DVG
Вашият пол е: Мъж
Обратна връзка:

Re: Всички неща свързани с ПРАВИЛАТА,ще бъдат обсъждани ТУК!

Мнение от RaPToR # »

- Състезания от всякакъв вид започват след камбана, като след условията за състезанието се дава time !

Предлагам това да се промени, защото според правилото нямаме право игри да започват след наш сигнал, а след камбана.Пък може и някои да нямат звук.
Трябва да се пита дали всеки има звук преди да се започне дадена игра с камбана, също така да се забранят лъжливите сигнали.
Пример: Sled kato napisha GO minavate... (а вие пишете G0,g0, OG и т.н.)
Офтопик:
изключение да се правят ако са написани с малки букви : go
Аватар
Ками
Супер потребител
Супер потребител
Мнения: 1535
Регистриран на: 05 Сеп 2012, 22:05
Ник в играта: panda
Вашият пол е: Жена
Обратна връзка:

Re: Всички неща свързани с ПРАВИЛАТА,ще бъдат обсъждани ТУК!

Мнение от Ками »

Искам да питам за вас забранено ли е терорист да чупи неща по картата и по-точно тунел, говоря за картата панпа_в2? Не получих отговор, в правилата такова нещо не видях, а Тедо ме уби, защото като Т чупих тунела с причина "нямаш право да чупиш". Щом е на картата, тунелът е за използване според мен.

peace
"People will love you and support you when it's beneficial..."
Офтопик:
Изображение
I'm bad milk, drink it.
Аватар
Excione ツ
Respected
Respected
Мнения: 1987
Регистриран на: 20 Фев 2015, 16:14
Ник в играта: '
Обратна връзка:

Re: Всички неща свързани с ПРАВИЛАТА,ще бъдат обсъждани ТУК!

Мнение от Excione ツ »

Забранява се умишлено да чупите неща от сорта на столове, стъкла, маси, кашони и т.н. без разрешение на SIMON!

Някой хубавец го е сложил в забраните за надзирател, трябва де в потребителските. Виновника да възвърне правилото на правилното му място.
Аватар
n1ke_^-
Активен
Активен
Мнения: 311
Регистриран на: 18 Фев 2014, 20:05
Ник в играта: .
Обратна връзка:

Re: Всички неща свързани с ПРАВИЛАТА,ще бъдат обсъждани ТУК!

Мнение от n1ke_^- »

Excione ツ написа:Забранява се умишлено да чупите неща от сорта на столове, стъкла, маси, кашони и т.н. без разрешение на SIMON!

Някой хубавец го е сложил в забраните за надзирател, трябва де в потребителските. Виновника да възвърне правилото на правилното му място.
До сега никой не е убивал за чупене на тунел. А и не видях да пише нещо за тунел.Шефа в много случаи си измисля негови правила.
Аватар
Ками
Супер потребител
Супер потребител
Мнения: 1535
Регистриран на: 05 Сеп 2012, 22:05
Ник в играта: panda
Вашият пол е: Жена
Обратна връзка:

Re: Всички неща свързани с ПРАВИЛАТА,ще бъдат обсъждани ТУК!

Мнение от Ками »

Това се отнася за надзирателите, а не затворниците. Няма как да е забранено на терорист да се бунтува (което би било, ако се забрани да чупи тунелите, напълно нелогично). :) Надзирателите нямат право да пречат на саймън, а не затворниците. Тях може да ги убият, ако пречат. За мен това е заобикаляне на правилото.
"People will love you and support you when it's beneficial..."
Офтопик:
Изображение
I'm bad milk, drink it.
Аватар
Excione ツ
Respected
Respected
Мнения: 1987
Регистриран на: 20 Фев 2015, 16:14
Ник в играта: '
Обратна връзка:

Re: Всички неща свързани с ПРАВИЛАТА,ще бъдат обсъждани ТУК!

Мнение от Excione ツ »

Николай ли какъв си - сорта можеш да го възприемеш като подобни, защото не можеш да напишеш всички обекти, които имат свойството да се чупят с код от hve, защото може да се чупи дори водата, ако създателя на картата реши. Правилата са писани на по-сложен език по принцип, но някой умишлено е изместил това правило, защото точно него помня, че дискутирахме със Станимир. По този начин затворника, който е решил да счупи дадено нещо от картата се превръща в нарушител. Това е стъпка към баланса T:CT, защото тогава имаше огромна разлика, та в момента е понамалена със voicerecord-a, но все още е съществена. Останалото е частта, за която се досещате, но правилото е създадено с цел да се балансира играта и да има по-голям баланс за отборите.
Ками - още в миналия си пост съм написал, че правилото е умишлено изместено от някой, който има модераторски правила, а тук нагоре обяснявам в действителност, каква е функцията му.
Аватар
puRple*
Respected
Respected
Мнения: 3109
Регистриран на: 02 Юни 2014, 00:10
Ник в играта: puRple* [haze] !
Обратна връзка:

Re: Всички неща свързани с ПРАВИЛАТА,ще бъдат обсъждани ТУК!

Мнение от puRple* »

Нещата, които се чупят на картите са или кашони и тунели за бунт или столове, стъкла и т.н. за игри.
Терорист, който чупи умишлено предмети за игри трябва да бъде убит, изключение прави Свободния ден, защото там не се използват игри.
Терорист, който чупи тунел или кашон със скрито оръжие, бива убит, защото се отклонява и не спазва командата и прави опит за бунт.
НО ако има команда, например ''fz na stena koqto markiram'' и има 10 секунди време и до или на тази стена има тунел/кашон може да се счупи ако не си използва. Подобно убийство си е ФК.
Изображение
Аватар
Ками
Супер потребител
Супер потребител
Мнения: 1535
Регистриран на: 05 Сеп 2012, 22:05
Ник в играта: panda
Вашият пол е: Жена
Обратна връзка:

Re: Всички неща свързани с ПРАВИЛАТА,ще бъдат обсъждани ТУК!

Мнение от Ками »

Приеми, че не беше прав, не е логично да забраниш на терорист да се бунтува по тоя начин в такъв сървър
"People will love you and support you when it's beneficial..."
Офтопик:
Изображение
I'm bad milk, drink it.
Аватар
WHITE SHADOW
Respected
Respected
Мнения: 277
Регистриран на: 02 Юли 2014, 00:03
Ник в играта: ///RAWW;;bobi droga
Вашият пол е: Мъж
Местоположение: TrapCity , LA
Обратна връзка:

Re: Всички неща свързани с ПРАВИЛАТА,ще бъдат обсъждани ТУК!

Мнение от WHITE SHADOW »

Excione ツ написа: Ками - още в миналия си пост съм написал, че правилото е умишлено изместено от някой, който има модераторски правила, а тук нагоре обяснявам в действителност, каква е функцията му.
Изображение
тунела е в килията на затворника,той не се отклонява за да го счупи и можеш да го убиеш единствено ако има команда и не я е изпълнил след даденият таймер. Това за правилото за чупене е за съвсем различна цел и не знам защо изобщо го намесваш. Правилото гласи че ако играч чупи елемент от ИГРА (race,kz,или нещо подобно) той може да бъде убит. Тунела НЕ влиза в това правило.
И съответно както се вижда от по-горната ситуация - убийството е било несправедливо.
Изображение
Изображение
Аватар
stef0o0o
Аматьор
Аматьор
Мнения: 65
Регистриран на: 03 Яну 2016, 19:52
Ник в играта: BulgarianMelon
Скайп профил: iiiiii4328
Вашият пол е: Мъж
Местоположение: Хасково
Обратна връзка:

Re: Всички неща свързани с ПРАВИЛАТА,ще бъдат обсъждани ТУК!

Мнение от stef0o0o »

Призовавам администратор да предостави решение по следната тема viewtopic.php?f=145&t=25498
защото мисля, че е крайно време, след като предишната ми тема бе заключена с обещанието, че ще бъде взето решение до 2 дни, а вече минаха 4.И предлагам да отключим гореспоменатата тема, защото не мисля че дискусията е завършена.
НАПРЕД БАРСА!!!
Изображение
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “SlackServ.com # Jailbreak Unique”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта