Всички неща свързани с ПРАВИЛАТА,ще бъдат обсъждани ТУК!

Информация, проблеми и въпроси относно Jailbreak сървъра
IP Адрес: 93.123.18.80:27018
Изображение
Публикувай отговор
Аватар
novachrono
Respected
Respected
Мнения: 1211
Регистриран на: 04 Дек 2014, 22:15
Ник в играта: -/-
Вашият пол е: Мъж
Обратна връзка:

Re: Всички неща свързани с ПРАВИЛАТА,ще бъдат обсъждани ТУК!

Мнение от novachrono »

Има един такъв плугин , които ако кажеш (повториш) нещо от същият род , не ти дава да го напишеш,по темата съм 3А ...
Аватар
novachrono
Respected
Respected
Мнения: 1211
Регистриран на: 04 Дек 2014, 22:15
Ник в играта: -/-
Вашият пол е: Мъж
Обратна връзка:

Re: Всички неща свързани с ПРАВИЛАТА,ще бъдат обсъждани ТУК!

Мнение от novachrono »

order написа:Предлагам да се сложи правило , което гласи :
- След командата Freeez na liniq , и после се каже freeeez да си останат на линия , демек предното място да остава ! На last duck mre ако са на задната стена да не се разхождат навсякъде ,а именно мястото да остава :)
Аз съм 3А , за това предложение ,защото става ПЪЛНА анархия и Симон-а , надзирателите, им е много трудно да се оправят, и всеки затворник бяга на където си иска ...
Аватар
iv00
Respected
Respected
Мнения: 913
Регистриран на: 21 Юни 2013, 16:17
Ник в играта:
Местоположение: Аз съм на кон!
Обратна връзка:

Re: Всички неща свързани с ПРАВИЛАТА,ще бъдат обсъждани ТУК!

Мнение от iv00 »

Като се алтави Симони ще става "пълна" анархия :) Няма нужда да се променя така си е добре.
Всичко, което имам, съм откраднал. Купих си само дипломата и шофьорската книжка. Изображение
Аватар
mTs | fyb
Напреднал
Напреднал
Мнения: 150
Регистриран на: 31 Дек 2014, 04:04
Ник в играта: mTs | fyb
Вашият пол е: Мъж
Обратна връзка:

Re: Всички неща свързани с ПРАВИЛАТА,ще бъдат обсъждани ТУК!

Мнение от mTs | fyb »

абе чел съм няколко пъти правилата и не се сещам да съм попадал на това.

При ФК на даден човек наказанието е или slay или ФД нали ?
масово се злоупотребява. при ФК (дори с reason FD) смс админи и вип slay-ват играча и после си търсят ФД. заплашват и такива разни. и аз се ядосвам и им казвам , че ако им се даде FD ще ги slay да се научат :Д

ще помоля да се добави като правило. попитах админ дали това не се счита за измама, но ми каза , че те като нз правилата и му дават.. си е тяхна грешка.
Аватар
novachrono
Respected
Respected
Мнения: 1211
Регистриран на: 04 Дек 2014, 22:15
Ник в играта: -/-
Вашият пол е: Мъж
Обратна връзка:

Re: Всички неща свързани с ПРАВИЛАТА,ще бъдат обсъждани ТУК!

Мнение от novachrono »

Да, но щом нарочно го убият си траят, поне така е при мене...
Аватар
Excione ツ
Respected
Respected
Мнения: 1987
Регистриран на: 20 Фев 2015, 16:14
Ник в играта: '
Обратна връзка:

Re: Всички неща свързани с ПРАВИЛАТА,ще бъдат обсъждани ТУК!

Мнение от Excione ツ »

Здравейте, ще въведа няколко предложения за промяна на правилника, с цел по-добър gameplay в сървърите и спиране на километричните команди. Това е първият ми коментар в тази тема и ще се радвам, да не е напразен.

Текущи правила:
○ В момента точка .7 от правилника гласи, че постоянно трябва играчите да следват алгоритъм, за да определят колко процента нагледно е убил даден играч. Предлагам да се извърши следната трансформация:
Да се премахнат процентовите статистики и да се добавят твърди стойности, които да служат, като образец ~ Надзирател, който е убил двама затворника безпричинно в рамките на 120 секунди от началото на рунда, бива slayнат! Всяко нерегламентирано убийство след този период се наказва с предупреждение, а повторното с slay/teamtransfer. ( Към втората част, може да влязат и игрите, при които единствения убиващ трябва да е командващия надзирател ).

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

„Бъдещи“ правила:
1) Позволено е участието на даден надзирател в дадена игра/и!
Пояснение: Когато е имало отборна игра, а има излязъл/убит съотборник и играта не може да продължи нормалното си развитие на мястото на излезлия/убития затворник може да застане надзирател, ако играещите го желаят. В противен случай командващия надзирател е длъжен на изравни броя на участващите в дадената игра или да я смени.
Важно: Ако условията на играта са били, че загубилия отбор умира, то надзирателя НЕ умира, надзирателя има право да откаже да участва в играта, ако е решил, но започне ли веднъж е длъжен да помага и да следва условията на simon.
Защо го желая: Когато някой е решил да следи стриктно изпълнението и/или е решил да наруши броя на играчите, то съм длъжен да ги изравнявам, като убия някой от противоположния отбор. Не виждам смисъл в това, защото играчите са изпълнявали до този момент стриктно командите и не са заслужили край от рода на съревнование „последния“... Все пак те имат избор, дали участва надзирателя, а не се натрясква против волята им.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

2) Надзирателите ИМАТ право да влизат в тунел, след като са изминали 120 секунди от началото на рунда.
Пояснение: Не е нужно да следите в хронометър кога минават, чакате да удари камбанката и да видите долу, че времето е 00:00. - Също и правилото не е в сила, когато тече special day.
Защо го искам: Причината да го искам е, че играчите щом един път влязат в този тунел, то върви ги изкарай след това. Получава се бавене, опъване на локуми, когато се даде box, то и затворника, който е изпълнявал до този момент командите трябва да влезе, което е забранено и става дълга и широка, а така - когато си влезе ще го убие и това е. Също така ще се избегне и това надзирателите по 5~+ минути стоят пред оръжейната стая, като цяло само положителни нагласи виждам.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Важно: Това правило ще го формулирам по особен начин, надявам се да го разберете!
3) Надзирателите имат право да убият последния оцелял затворник, ако не е изпълнил условията, зададени му от Simon в предишната команда!
3.1) *Затворник, който няма „/lr“ ~ Last request меню е длъжен да уведоми надзирателите. Ако не го направи и започне да ги бие, те имат право да го убият. *Когато е уведомил, надзирателите са длъжни да му предложат FD, ако откаже трябва да му предоставят оръжие, с което да ги убие.
Защо го искам: Мисля, че няма нужда от пояснения, защото ги направих. В момента, ако зададеш условия на игра и не бъдат изпълнени и не оставиш жив играч, въпреки че всеки един формално заслужава този шанс ще бъдеш наказан. Като пример може да се разгледа команда от рода на „бокс, който не се бие умира“ - хайде, върви избирай кой да умре, както и при игра на твърдения и пр... има много вариации.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

4) Забранено е един и същ играч да е повече от два последователни пъти командващ.
4.1) *Изключение се прави, когато няма надзирател, който иска да заеме мястото.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

5) Само и единствено Simon има право да задава команди на играчите, като останалите надзиратели/затворници нямат право да подлъгват останалите играчи.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Правила, намаляващи километричните команди и други:
1) Когато Simon зададе команда, в която е точно определено дадено място, то не е длъжен в следващите да прави допълнение от рода на „от място“ т.е. местонахождението се запазва, докато командващия не зададе ново.
Пример: Командващия задава команда: „Фрийз на задната стена в изолатора“, след това казва „Следвайте ме клекнали по стъпки“ и напише „Фрийз“ след, като сте го следвали минавате през следните етапи: Било ви е зададено конкретно местонахождение, следващата команда е също с конкретно местонахождение, зададено ви е да замръзнете, но тъй като имате конкретно местонахождение, трябва да замръзнете върху стъпките.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

2) При задаване на команди от рода на „последния клекнал умира и пр.“, затворниците са длъжни да извършат командата и да останат в клекнало положение!
2.1) *Команди от този тип влизат в сила, единствено - когато е зададен time, ако е зададена командата и не е зададен time, то затворниците са длъжни да следват предишната команда. След изтичането на времето за изпълнение, надзирателите имат право да убият неизпълнилите.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

3) При задаване на команди от рода на „следвайте ме клекнали и пр.“, командващия дава време, за да ви освободи от старата команда, новата влиза в сила ВЕДНАГА и надзирателите имат право да ви убият, ако не сте я изпълнили.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

4) При задаване на команди от рода на „последния стигнал отсрещната маса умира и пр.“, след достигането на зададеното местонахождение, затворниците са длъжни да останат замръзнали „Фрийз“.

~END.
Допълнение:
Имам още много идеи, които ще подобрят играта и новодошлите ще успеят да я овладеят по-бързо тематиката и правилника, но ще изчакам коментари на мнението ми от други очи, защото няма смисъл да си губя времето, ако има хора, които не оценяват написаното и/или не се замислят добре над него. Все пак ще се радвам, ако поне част от предложенията се харесат на мнозиството, но пак е по-лесно да кажеш не, отколкото да обясниш защо. Останалото е във Ваши ръце! Надявам се в тези предложения някой от Вас да видят муза за нещо ново и креативно.

Поздрави,
Теодор!
Аватар
mazeCarptor
Прекалено добър за тук
Прекалено добър за тук
Мнения: 275
Регистриран на: 07 Авг 2014, 05:01
Ник в играта: Igra4BezGashti! cocoNUTZ
Скайп профил: Лс.
Вашият пол е: Мъж
Местоположение: Зад теб!
Обратна връзка:

Re: Всички неща свързани с ПРАВИЛАТА,ще бъдат обсъждани ТУК!

Мнение от mazeCarptor »

Извинявай, ама това са нелепи промени. Така са си добре и няма нужда от тази промяна! Ако саймън реши може да позволи СТ да влезе в игра. А за последното саймън може да добави +freeze kato stignete tam. Против промяната на всяко едно правило, което е предложено в горното мнение!
Относно 2.1)
След като е зададена командата и има таймер те са си свободни, защото старата е отпаднала! Абдсурд направо...
Изображение
Офтопик:
Изображение
Аватар
iv00
Respected
Respected
Мнения: 913
Регистриран на: 21 Юни 2013, 16:17
Ник в играта:
Местоположение: Аз съм на кон!
Обратна връзка:

Re: Всички неща свързани с ПРАВИЛАТА,ще бъдат обсъждани ТУК!

Мнение от iv00 »

За бъдещите правила:
1. То и сега без правила и дрън дрън мога да вкарам някое КТ в играта като ги питам преди това искат ли. Даже съм го правил 3-4 пъти.
2. Ей тука вече вдигам 2те ръце и викам с цяло гърло ЗА.
3. Аз и сега убивам като се праят на тарикати. Казвам им ако не изпълните командата и двамата умирате и давам тайм 5. После да се оплакват на арменския поп, че са умряли. Бавят играта => нарушават правилата => дали кил или слай все тая.
4. Няма смисъл и сега си е така, макар и не писано.
5. И сега е така.

За километрите и опашките:
1. Както е в момента е добре, защото по-лесно могат да бунтят.
2. Против.. много сложно става с тоя тайм и дрън дрън пък и нали командата си е ПОСЛЕДНИЯ дъкнал умира. Като искаш да стоят клекнали - "Posledniq kleknal ymira ot mqsto, koito ne e kleknal do kraq na time mre!; /time 5"
3. Същото както в точка 1. Ако пък толкова държиш да са моментално клекнали пишеш Моментален дък след мен независимо от тайм и трепеш.. то твоята команда е нещо такова ама те ги лигавят и по време на тайм пак си бягат.
4. Против.. също става прекалено сложно.

Целта е да може да се играе в сървъра и без да си прочел правилата. Все пак не трябва да правим Конституция. Например едни нов играч няма как да знае, че като му кажат "последния стигнал до синята маса мре" той трябва да отиде там и да замръзне после.
Всичко, което имам, съм откраднал. Купих си само дипломата и шофьорската книжка. Изображение
Аватар
Excione ツ
Respected
Respected
Мнения: 1987
Регистриран на: 20 Фев 2015, 16:14
Ник в играта: '
Обратна връзка:

Re: Всички неща свързани с ПРАВИЛАТА,ще бъдат обсъждани ТУК!

Мнение от Excione ツ »

Благодаря и се радвам, че има доста мислещи хора тук, като IV0. За момента ще се движа по мнението ти, щом не са протестирали, ще се надявам, че няма да има бъдещи изненади. :D
Относно първото предложение вчера си направих експеримент да вкарам Македонец и му обясних, че искам да ме пази. Когато събрах затворниците в изолатора, момчето мина по килиите, уби тези, които не са изпълнили, през цялото време ме пази и го оставих да убива на команди от рода на „последния“ и се справи брилянтно, надявам се и чрез част от предложенията да се повтори това. Именно това ме мотивира да пусна това предложение. Човек, оприличаващ частично езика ни и разбиращ английски се справи по-добре от 90% от хората, които съм мятал.
Аватар
novachrono
Respected
Respected
Мнения: 1211
Регистриран на: 04 Дек 2014, 22:15
Ник в играта: -/-
Вашият пол е: Мъж
Обратна връзка:

Re: Всички неща свързани с ПРАВИЛАТА,ще бъдат обсъждани ТУК!

Мнение от novachrono »

Аз искам да предложа едно правило : Надзирателите НЯМАТ право да пазят вътре в САМОТО помещение.
Едно че чувъркате в главите на играчите, второ че има оръжейни с различни етажи, и става някакво объркване..

http://www.slackserv.com/forum/viewtopi ... 02&t=19091 Заради ето това пускам това предложение.
Аватар
iv00
Respected
Respected
Мнения: 913
Регистриран на: 21 Юни 2013, 16:17
Ник в играта:
Местоположение: Аз съм на кон!
Обратна връзка:

Re: Всички неща свързани с ПРАВИЛАТА,ще бъдат обсъждани ТУК!

Мнение от iv00 »

Naskoy ;] написа:Аз искам да предложа едно правило : Надзирателите НЯМАТ право да пазят вътре в САМОТО помещение.
Едно че чувъркате в главите на играчите, второ че има оръжейни с различни етажи, и става някакво объркване..

http://www.slackserv.com/forum/viewtopi ... 02&t=19091 Заради ето това пускам това предложение.
Зaбрaнено е дa пaзите Gun Room-a. Шaх и мaт, нямa вътре, нямa вънкa. Тaкa формулирaно нямa врaтички. :D Зaщото товa с пaзенето отвън точно тaкa стaнa. Някой не е помислил при писaнето и после рaзбирa се "aдвокaтите" нaмирaт кaк дa зaобикaлят зaбрaнaтa.
Всичко, което имам, съм откраднал. Купих си само дипломата и шофьорската книжка. Изображение
Аватар
MAPUXYAHA
Новак
Новак
Мнения: 17
Регистриран на: 26 Дек 2015, 19:17
Ник в играта: 3аеКа НарКоМаН
Скайп профил: monster.energy790
Вашият пол е: Мъж
Местоположение: Гр. Дулово
Обратна връзка:

Re: Всички неща свързани с ПРАВИЛАТА,ще бъдат обсъждани ТУК!

Мнение от MAPUXYAHA »

Защо е забранено сърфирането по mapa ?
Човек се учи от грешките си!!!

Изображение
Аватар
MAPUXYAHA
Новак
Новак
Мнения: 17
Регистриран на: 26 Дек 2015, 19:17
Ник в играта: 3аеКа НарКоМаН
Скайп профил: monster.energy790
Вашият пол е: Мъж
Местоположение: Гр. Дулово
Обратна връзка:

Re: Всички неща свързани с ПРАВИЛАТА,ще бъдат обсъждани ТУК!

Мнение от MAPUXYAHA »

Защо е забранено сърфирането по mapa ?
Последно промяна от Excione ツ на 26 Дек 2015, 20:28, променено общо 2 пъти.
Причина: Забранен е двойният пост, следващия път +1 warn.
Човек се учи от грешките си!!!

Изображение
Аватар
iv00
Respected
Respected
Мнения: 913
Регистриран на: 21 Юни 2013, 16:17
Ник в играта:
Местоположение: Аз съм на кон!
Обратна връзка:

Re: Всички неща свързани с ПРАВИЛАТА,ще бъдат обсъждани ТУК!

Мнение от iv00 »

MAPUXYAHA написа:Защо е забранено сърфирането по mapa ?
Обясни по подробно кое сърфиране?
Всичко, което имам, съм откраднал. Купих си само дипломата и шофьорската книжка. Изображение
Аватар
aHaJLruH
Respected
Respected
Мнения: 366
Регистриран на: 17 Фев 2013, 16:28
Ник в играта: Birichka <3
Вашият пол е: Мъж
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Всички неща свързани с ПРАВИЛАТА,ще бъдат обсъждани ТУК!

Мнение от aHaJLruH »

Здравейте, въпроса ми е следния: На правилото "18. Забранено е да местите оръжията, при умиране на надзирател!(отнася се и за когато оръжието е паднало от терорист) [Отнася се към надзирателите]" не се споменава местенето на оръжия от гън руума и следователно като на някои мапове оръжията не са с бутон, а са поставени на земята и даден надзирател реши да ги мести и да ги хвърли в лава правилото не го забранява? До колкото знам самото правило е направено с тази цел да не се местят оръжията от гъна, а не че е правило на самият мод да не се местят след умиране на ЦТ. Всеки симон може да заповяда на определен затворник да го премести тъй че така както е написано правилото няма голям смисъл? Също така и може да сте споменали някъде из темите, но подобни неща като на "Freeze" да се стои прав и, че когато има команда "събрани" затворниците трябва да са с един човек разстояние между тях трябва да ги пише според мен в правилата, защото новите играчи най-много гледат там, а не обикалят из темите. :hmm: :victory:
Изображение
Аватар
iv00
Respected
Respected
Мнения: 913
Регистриран на: 21 Юни 2013, 16:17
Ник в играта:
Местоположение: Аз съм на кон!
Обратна връзка:

Re: Всички неща свързани с ПРАВИЛАТА,ще бъдат обсъждани ТУК!

Мнение от iv00 »

Дa, прaвилото не го зaбрaвявa. Което не е зaбрaнено е позволено.
Всичко, което имам, съм откраднал. Купих си само дипломата и шофьорската книжка. Изображение
Аватар
WHITE SHADOW
Respected
Respected
Мнения: 277
Регистриран на: 02 Юли 2014, 00:03
Ник в играта: ///RAWW;;bobi droga
Вашият пол е: Мъж
Местоположение: TrapCity , LA
Обратна връзка:

Re: Всички неща свързани с ПРАВИЛАТА,ще бъдат обсъждани ТУК!

Мнение от WHITE SHADOW »

Та понеже господин LM^^ не иска да ме послуша ще помоля някой от вас да му обясни че:
- Когато затворник използва аптечката може да бъде убит единствено от Полицай а не бъде слейнат

защото се разигра следната ситуация: терорист бунти , отива и се пълни от аптечката веднага след което бива слейнат от LM^^ който упорито спори че е прав
Изображение
Изображение
Аватар
Musti
Баннат
Баннат
Мнения: 3029
Регистриран на: 17 Дек 2013, 15:56
Ник в играта: Musti
Скайп профил: mustito2
Вашият пол е: Мъж
Местоположение: Сливен
Been thanked: 1 time
Обратна връзка:

Re: Всички неща свързани с ПРАВИЛАТА,ще бъдат обсъждани ТУК!

Мнение от Musti »

Имат право да убият затворник, който презарежда кръв и/или броня без разрешение.

Ясно си го пише, че имат право да го убият, а не да го слейнат по този начин. Надявам се да се разберете и колегата да приеме своята грешка, и да се извини. В никакъв случай, където пише, че може да бъде убит, не означава да го слейнете. Представете си, че нямате права и сте обикновен играч.
Изображение
Аватар
златомира
Много Добър
Много Добър
Мнения: 666
Регистриран на: 14 Юни 2015, 11:16
Ник в играта: :o
Скайп профил: ЛС
Вашият пол е: Жена
Обратна връзка:

Re: Всички неща свързани с ПРАВИЛАТА,ще бъдат обсъждани ТУК!

Мнение от златомира »

Последно какво става със спиндерманския в жб? Някой хора ми казват, че не е забранен, а други че е. И аз не смея да гагвам, защото не знам дали е забранен или не е...... И та въпроса ми е: Забранен ли е в жб или не?
Аватар
iv00
Respected
Respected
Мнения: 913
Регистриран на: 21 Юни 2013, 16:17
Ник в играта:
Местоположение: Аз съм на кон!
Обратна връзка:

Re: Всички неща свързани с ПРАВИЛАТА,ще бъдат обсъждани ТУК!

Мнение от iv00 »

Зaбрaнен е aмa все пaк не гaгвaй зa еднa думичкa.
Всичко, което имам, съм откраднал. Купих си само дипломата и шофьорската книжка. Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “SlackServ.com # Jailbreak Unique”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта