[Урок] - Как се добавят плъгини amxmod-x

Дискусии и ревюта на различни модове и плъгини
Аватар
Nixe
Активен
Активен
Мнения: 274
Регистриран на: 09 Ное 2017, 14:25
Ник в играта: Psych0_91
Скайп профил: live:nixe21
Вашият пол е: Мъж
Местоположение: Antwerpen, Belgium
Обратна връзка:

[Урок] - Как се добавят плъгини amxmod-x

Мнение от Nixe »

Като за начало след като сте изтеглили плъгина ще имате amxx и sma файл но в нашия случай ще имаме
amxx
sma
ini
txt
cfg


на кратко да вметна, че amxx то е нащо sma преди "compile"

amxx файла го слагаме в cstrike/addons/amxmodx/plugins
sma-то не ни е нужно за да работи плъгина но е препурачително да се намира в cstrike/addons/amxmodx/scripting
ако ни подтрябва да ни е под рака.
ini - това и configs файла той се слага в cstrike/addons/amxmodx/configs
txt - то слагаме в cstrike/addons/amxmodx/data/lang
cfg - това и configs файла той се слага в cstrike/addons/amxmodx/configs

отваряме cstrike/addons/amxmodx/configs/plugin.ini едитваме го и на последния ред пишем точното име на плъгина ни последван от .amxx
демек ако плъгина се казва admin.amxx в plugin.ini пишем admin.amxx

това е за инсталацията на плъгините но може плъгина да не ви е активен има две главни причини за това да не са ви активни библиотеките или да нямате нужните, за целта влизате в
cstrike/addons/amxmodx/configs/modules.ini и ще видите това [Пример]

Код за потвърждение: Избери целия код

;fakemeta
;cstrike
;fun
и другите библиотеките който ги имате ако пред тях има ; значи са не активни махте го "save" ресвате сървъра и се кефите на плъгина.
Аватар
Undisputed
Respected
Respected
Мнения: 63
Регистриран на: 31 Авг 2017, 14:59
Ник в играта: Undisputed
Вашият пол е: Мъж
Обратна връзка:

Re: [Урок] - Как се добавят плъгини amxmod-x

Мнение от Undisputed »

Случайно да си чел това? Както и да е. Аз всъщност искам да говоря за друго.

Бих искал да изразя мнението си за урока: полезен е и е достатъчно точен, за да му светне на човек "какво" се прави когато иска да си добави плъгин/и в сървъра.
Склонен съм да призная, че ако бях по-млад и не разбирах нищичко за направата на сървъри този урок щеше да ми е от полза.

Въпреки това, аз трябва да ти кажа, че съм разстроен. Не пропускам фактите като този, в случая грамотата, и затова не уважавам усилието ти да напишеш урока както подобава.

Не всеки е грамотен, така е. Не е лесно на всеки да пише правилно, дори и да има диплома за основно или средно образование. Тук обаче говорим за явна неграмотност.
Според написаното, аз съм склонен да кажа, че си във 2-ри или 3-ти клас, защото в тези класове на децата им е най-сложно да пишат правилно, поради факта че е трудно да различат говорим и писмен вид на израз, а също така и сричките, гласни/съгласни, пред и над - ставките и т.н - бухъл или бухал...

Не пропускай възможността да се развиеш както трябва! Не казвам да оставиш игрите и другите развлечения настрани, но все пак трябва да разбереш, че не е в твоя полза да пренебрегваш училището.
България е една от държавите, които най-вече имат проблемни ученици и некачествена форма на обучение на учениците (това не се отнася за всички, но за повечето училища). Поради точно тази причина е възможно и ти да не се развиваш както трябва.
Пък знам ли? Може да греша!

Бих искал да завърша тази дълга теза с последни сили и кратки думи: ако случайно се окаже, че както казваш си по-голям от моята хипотеза т.е. х2, тогава забрави за казаното отгоре. Но все пак не си затварям очите пред такива елементарни правописни грешки.

Поздравче!
Недей дочаква и зори,
Върви ори, ори, ори...
Като няма прокопсия,
Плюл съм в тази орисия!


Пейо Яворов
Публикувай отговор

Обратно към “Модове и Плъгини”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост