НАРКОТИЦИ:Всичко за наркотиците!!!

Споделете наскоро прочетена статия или лекарство касаещо подобряването на здравето на човека

Модератор: Развлечения

Аватар
1886
Respected
Respected
Мнения: 746
Регистриран на: 23 Авг 2014, 17:16
Ник в играта: 1886
Скайп профил: gun_shoot1
Местоположение: у село
Обратна връзка:

НАРКОТИЦИ:Всичко за наркотиците!!!

Мнение от 1886 »

Здравейте всички , понеже в форума има доста подрастващи младежи и госпожици днес реших да обясня всичко за НАРКОТИЦИТЕ - нещо заобикалящо ни ежедневно. Мисля , че това ще има повече ефект да бъде обяснено , защото нещата казани тук според мен ще бъдат възприети по лесно отколкото казани от някоя лелка с очила в училище.



Прочитайки тази тема вие ще добиете представа за



Най-срещаните наркотици.
Какво представляват те.
Как се употребяват.
Какво е въздействието им.
Какво причинява употребата им.



Така първо ще започнем с най-употребяваният от по-младите наркотик а именно канабисът.

Изображение

Хашишът, марихуаната и тревата произлизат от растение с латинското название Cannabis Sativa или накратко, канабис.

Хашишът, марихуаната и тревата обикновено се смесват с тютюн и след това, с помощта на една или повече хартийки за увиване, се завиват под формата на цигара или т.нар. джойнт, коз. Има хора, които слагат хашиш или трева в храната си, обикновено под формата на т.нар. спейс кейк. Може да се приготви като чай или да се свари в мляко (т.нар. билково мляко).


Предизвиква ли пристрастяване? При интензивна употреба може да възникне както физическа, така и психологическа зависимост.
Има ли необходимост от повишаване на количеството за получаване на същия ефект? Не.
Краткосрочни ефекти: релаксира, усилва емоциите, намалява концентрацията, прави реакциите по-бавни, променя сензорните възприятия. По-високи дози могат да доведат до тревожност, паника и понякога до загуба на съзнание.
Дългосрочни ефекти: увреждане на дихателните органи, рак (когато се пуши).
Важно: когато се комбинира с алкохол, ефектите на алкохола се усилват. При приготване на храна с хашиш има риск от свръхдоза.


Канабисът, марихуаната и хашишът най-често се използват под формата на цигара, наречена „джойнт”. Пушенето на „джойнт” се казва „напушване”, „павкане”, „козене”. Друг известен начин на приемане на канабис е чрез слагането му в храна – така нареченият „спейс кейк”. Ефектът от пушенето на джойнт се усеща след няколко минути и трае между 2 и 4 часа. Хашишът и тревата, които се приемат с храна, започват да действат след около час, което крие определени рискове, тъй като някой по-нетърпелив може да предозира.


Следващият наркотик , който ще обсъдим е кокаина.

Изображение

Кокаинът се извлича от листата на растението Erythroxylon coca чрез органични разтворители. Представлява бял, кристалообразен прах. Има много разновидности на Erythroxylon coca, които са издържливи на различни атмосферни влияния, а това ги превръща в лесни за отглеждане при различни условия.

Най-разпространеното название на кокаина е „кока”. Начините за употреба са няколко: смъркане, пушене (крек), инжектиране и през устата. Най-обичайният начин е чрез смъркане. Инжекционната употреба е слабо разпространена, взимането през устата – също. а сметка на това пушенето е доста разпространено. То всъщност представлява вдишване на изпаренията, отделящи се при загряване на веществото. Температурата, при която се втечнява кокаинът, е около 200 градуса, но когато е обработен по химичен път, се втечнява при загряване и при температура до 100 градуса. Тази обработка е процес на извличане на „свободна база кокаин”, известна под името крек. Пушенето на крек (кокаин на кристали) може да става чрез специална водна лула (кокаинът е водоразтворим) или чрез загряване на фолио.

Предизвиква ли пристрастяване? Кокаинът води до пристрастяване, като психологическата зависимост е по-силно изразена от физическата. Чувството на умора, раздразнителността и разтройствата на съня могат да продължат седмици след спиране на употребата.
Има ли необходимост от повишаване на количеството за получаване на същия ефект? Да. При употребата на кокаин много бързо се развива толеранс.
Краткосрочни ефекти: стимулира – повишава активността, потиска умората, нуждата от сън и чувството на глад.
Дългосрочни ефекти: загуба на тегло, безсъние, тревожност, халюцинации, ранимост, параноя, агресивност, депресия, след интензивна употреба – тотално изтощение.
Важно: формата на кокаин, която се пуши, се нарича крек, свободна база или варена кока.


Начинът на употреба на кокаин зависи от формата, в която е самият кокаин, като може да се приема през носа, перорално и венозно. „Кока джойнт” се нарича сместта от кокаин и тютюн, която се използва за пушене.Този начин на употреба има много слаб ефект и струва много скъпо, тъй като голяма част от кокаина изгаря преди да е достигнал белите дробове. Ефектът от смъркане на кокаин трае между 5 и 30 минути. Продължителността на ефекта зависи от това какъв е начинът на употреба.


Дойде време да обсъдим и наркотика , който именно се употребява от младежи , започнали с канабис - това са Амфетамините и Мета амфетамините.

Изображение

Амфетамините и метамфетамините са стимуланти, които най-често се наричат „спийд”. Стимулантите са химически вещества, възбуждащи централната нервна система. В България най-разпространени са амфетамините, които могат да се купят най-често под формата на прах за смъркане или инжектиране.

Някои употребяващи наричат с името „спийд” комбинацията от амфетамин и хероин. Разпространен е също и изразът „спийд-бол”, който се използва за комбинациите кокаин-хероин и амфетамин-хероин.

Предизвикват ли пристрастяване? Физически - в малка степен. Психологическата зависимост може да се появи бързо и в голяма степен.
Има ли необходимост от повишаване на количеството за получаване на същия ефект? Да.
Краткосрочни ефекти: повишена концентрация, потискане на умората и сънливостта, загуба на апетит, повишена самооценка.
Дългосрочни ефекти: безпокойство, дразнимост, загуба на тегло, тревожност, параноя, заблуда, агресивност, физическо изтощение.
Важно: употребата при хора със сърдечно-съдови заболявания носи голяма опасност.


Амфетамините и метамфетамините се срещат най-често под формата на прах или хапчета. Приемат се перорално, през носа и венозно. Когато амфетамините и метамфетамините се приемат перорално, действието им започва след 15 – 20 минути. Когато се смъркат, активните съставки навлизат в кръвния поток през носната лигавица и имат ефект след няколко минути. Когато се инжектират в кръвоносния съд, действат почти веднага. За всички начини на употреба ефектите приключват след около 8 часа. Поради честото смесване на спийд с други неизвестни вещества от производителите и дилърите, употребяващият никога не знае със сигурност какво е купил. Метамфетаминът и амфетаминът са две вещества, които много си приличат. Разликата е, че метамфетаминът достига до мозъка по-лесно от амфетамина и следователно има по-силни ефекти. Метамфетаминът действа по-дълго – за период от около 12 часа. Рисковете при употреба на спийд са много големи и понякога неочаквани за самите употребяващи.

И така последният наркотик , който може да се каже , че е на върха на пирамидата е ХЕРОИНА

Изображение

Хероинът е наркотик. Той принадлежи към опиатите или веществата, които се извличат от растението опиев мак. Хероинът се смесва с всякакви видове други вещества. Хероинът може да е под формата на едър бял прах или жълто-кафяви парчета, които се наричат кафяво, стаф, материал, херо и др.

Хероинът често се пуши по китайския начин, който се нарича пушене на фолио, или се инжектира. Пушенето на фолио включва поставянето на хероина върху фолио и загряването му със запалка. Парите, които се вият, се инхалират чрез тръба и навлизат в белите дробове директно.

Предизвиква ли пристрастяване? Да и обикновено се случва много бързо и в много голяма степен, както физически, така и психологически.
Има ли необходимост от повишаване на количеството за получаване на същия ефект? Да.
Краткосрочни ефекти: намаляване на болката и чувствата на тревожност, кратка еуфория, притъпени емоции, запек. Продължителността на ефекта се различава по типа опиат.
Дългосрочни ефекти: безразличие към околния свят и към себе си.
Важно: съществува риск употребяващият да започне да страда от недохранване и да спре да се грижи за себе си, което увеличава рисковете от инфекция. Когато се инжектира, има допълнителен риск от свръхдоза и/или от инфекция (ХИВ, СПИН, хепатит, и др.).


Най-популярните начини за употреба на хероин са през носа, перорално и венозно. Ефектите зависят от начина на употреба и от индивидуалните особености на употребяващия. Най-популярният метод на употреба на хероин в България е чрез инжектиране. Независимо от риска от зараза със СПИН и други инфекциозни болести, поради използване на вече употребявани игли, хероиново зависимите най-често се инжектират. През последните години употребата на хероин чрез смъркане и пушене на фолио става все по-популярна.


И това приятели беше от мен.
Източник: drugsinfo-bg.org.
Снимки- google.com
ОПОЗНАЙТЕ НАРКОТИЦИТЕ ЗА ДА НЕ ГИ ОБИКНЕТЕ!!!

Офтопик:
Надявам се темата да не се изтрие тези неща казани така могат да помогнат тези неща се оправят с ГОВОРЕНЕ не с мълчание.Както съм казал по горе - опознайте наркотиците за да не ги обикнете.
Офтопик:
Искам само да се упомена , че аз употребявам от време на врема канабис , това трябва да се знае.Хероина съм го обознчил с черни букви , защото за мен това е олицетворение на СМЪРТ.
Офтопик:
Искрено се надявам да съм помогнал.Ако имате въпроси давайте на ЛС смело.
Изображение
Знам че имате слабост към цс момичетата .
Аватар
Swimmaka
Баннат
Баннат
Мнения: 125
Регистриран на: 20 Апр 2014, 23:16
Ник в играта: Swimmaka
Скайп профил: donthatethaplaya.
Местоположение: Свещ
Обратна връзка:

Re: НАРКОТИЦИ:Всичко за наркотиците!!!

Мнение от Swimmaka »

Начинът на употреба на наркотиците според мен е излишен ... Така им даваш урок как да ги използват сеш се
Аватар
1886
Respected
Respected
Мнения: 746
Регистриран на: 23 Авг 2014, 17:16
Ник в играта: 1886
Скайп профил: gun_shoot1
Местоположение: у село
Обратна връзка:

Re: НАРКОТИЦИ:Всичко за наркотиците!!!

Мнение от 1886 »

Братле , когато стане въпрос за тази тема лично според мен АБСОЛЮТНО НИЩО не трябва да се спестява.
Изображение
Знам че имате слабост към цс момичетата .
Аватар
puRple*
Respected
Respected
Мнения: 3109
Регистриран на: 02 Юни 2014, 00:10
Ник в играта: puRple* [haze] !
Обратна връзка:

Re: НАРКОТИЦИ:Всичко за наркотиците!!!

Мнение от puRple* »

Мхм браво! И аз понякога пуша коз ама тва не е лошо :tooth: И върха не е хероина а така наречения ''крокодил'' ''крок'' който е от 8 до 10 пъти по силен от хероина и причинява такива рани и то рани е слабо казано на човека, че не е истина. Предлагам да намериш инфо. за него и да го сложиш. И 1 доста известен наркотик си забравил и е лсд. +1 от мен.
Изображение
Аватар
Lili Ivanova
Активен
Активен
Мнения: 251
Регистриран на: 31 Авг 2014, 12:41
Ник в играта: Lili Ivanova
Скайп профил: :)
Вашият пол е: Жена
Обратна връзка:

Re: НАРКОТИЦИ:Всичко за наркотиците!!!

Мнение от Lili Ivanova »

За амфетити там за пристрастяване тва не е вярно но другото е океу :) Защото съм употребявала и мара и амфет и мога да кажа че амфета не пристрастява както и марата :) За коката не съм сигурна :)
Последно промяна от Lili Ivanova на 30 Окт 2014, 13:22, променено общо 2 пъти.
Понякога и ние сме като звездите. Падаме, за да сбъднем нечие друго желание !
Аватар
ivo5456
Супер потребител
Супер потребител
Мнения: 873
Регистриран на: 10 Май 2012, 22:39
Ник в играта: understandME
Обратна връзка:

Re: НАРКОТИЦИ:Всичко за наркотиците!!!

Мнение от ivo5456 »

Не ги почвайте, че няма отърване.
SMOKE WEED EVERYDAY!
Аватар
pyre
Аматьор
Аматьор
Мнения: 52
Регистриран на: 28 Юни 2014, 01:32
Ник в играта: SlutMachine
Скайп профил: bsslutmachine
Вашият пол е: Мъж
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

Re: НАРКОТИЦИ:Всичко за наркотиците!!!

Мнение от pyre »

Темата е добра за тези който не са употребявали такива неща :)
bs kysa
Аватар
HuliganaKuncho
Respected
Respected
Мнения: 1385
Регистриран на: 14 Дек 2013, 15:10
Ник в играта: HuliganaKuncho
Скайп профил: petar.sub12
Вашият пол е: Мъж
Обратна връзка:

Re: НАРКОТИЦИ:Всичко за наркотиците!!!

Мнение от HuliganaKuncho »

pyre написа:Темата е добра за тези който не са употребявали такива неща :)
То останаха ли такива? :D Добра тема, но не мисля, че би помогнала много, не и тук в този форум. :victory:
Средни пръсти от морето до небето, #хаштаг Кънчата хлг, искренно ваш враг.
Аватар
linkmystica
Аматьор
Аматьор
Мнения: 55
Регистриран на: 07 Мар 2018, 18:16
Ник в играта: linkmystica
Вашият пол е: Жена
Обратна връзка:

Мнение от linkmystica »

И аз така мисля, но е хубаво да я има. Никога не се знае
застраховка за дома,онлайн заеми,хладилен транспорт,офис парти с пица
Публикувай отговор

Обратно към “Здраве и медицина”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта