Как да предадем нов облик на старата си клавиатура?

Направили сте нещо уникално и авторско, покажете ни го тук.

Модератор: Развлечения

Аватар
boqn.bg
Активен
Активен
Мнения: 383
Регистриран на: 13 Май 2012, 15:29
Ник в играта: boqn.bg
Скайп профил: boqn.denev
Вашият пол е: Мъж
Местоположение: Мъглиж
Обратна връзка:

Как да предадем нов облик на старата си клавиатура?

Мнение от boqn.bg »

Здравейте мили приятели,в тази тема ще ви споделя , как с няколко лесни стъпки да предадем нов облик на старата си клавиатура.

Най-напред ще се спрем на обработката на самата пластмаса. Има няколко начина за обработка на пластмасата. Естествено Вие трябва да се съобразявате и с финансовите си възможности. За почистване на пластмасата може да използвате http://mobihel.helios.si/bg/produkti/bo ... astmasi/91. Почистващото средство се изпарява от повърхността много бързо, затова след почистването вие можете да започнете да боядисвате. Най добрия резултат за почистване на пластмаси с «MOBIHEL Почистващо средство за пластмаси low VOC» се постига след сушене в камера при 60ºC в продължение на 30 минути и повторно почистване с това средство. По този начин, от повърхността на пластмасовите детайли успешно се премахват всички вещества, останали след процеса на производство, и детайлите лесно и качествено се боядисват.
Естествено ние не сме професионалисти и нямаме камери за сушене. :) Най-лесния начин за почистването на пластмасата може да се осъществи с чист спирт , който предварително може да се разреди с вода 1:1 или 1:2. Така направих и Аз.
След почистването на пластмасата може да нанесете 1 слой http://mobihel.helios.si/bg/produkti/bo ... astmasi/92 . Ако има повредени участъци може да нанесете http://mobihel.helios.si/bg/produkti/mo ... -kitove/79 ,след което да шлифовате. Ако в процеса на шлифоване нарушите покритието на грунда , трябва да нанесете нов слой. Върху PE кит се нанася слой http://mobihel.helios.si/bg/produkti/bo ... astmasi/92 с добавяне на 20-30% http://mobihel.helios.si/bg/produkti/bo ... stmasi/257 . След шлифоването можем да боядисваме повърхността с http://mobihel.helios.si/bg/produkti/dv ... okritia/85 или http://mobihel.helios.si/bg/produkti/dv ... okritia/87 .

Препаратите ,които описах по-горе може да се използват за пластмаси с по-голяма площ. Но за нашата клавиатура не са ни нужни,тъй като не си струва да ги купуваме.

За да обработим пластмасата на клавиатурата са ни нужни следните материали:
1. Разреден спирт 1:1 или 1:2 .
2. Водна шкурка P600.
3. Спрей за боядисване.


С спирта почистваме повърхността на пластмасата. Водната шкурка ни е нужна за да отстраним старото покритие и най-важното да матираме повърхността на пластмасата.
Запомнете! Спрея ,който ще използваме ще се задържи по-дълго време ,ако повърхността на пластмасата е матирана!

След като сме почистили и матирали пластмасовите детайли ,които искаме да боядисаме. Ще пристъпим към самото боядисване.
Първия слой на боята се нанася ,като движенията на ръката ви трябва да са винаги в една и съща посока!
Например от ляво на дясно ,на разстояние не по-малко от 25см от детайла.
Времето за изсъхване на първия слой трябва да е около 30 мин.
След нанасяне на втория слой боята може да се остави да изсъхне за 1 час ,а окончателното заздравяване на боята се постига след 6 часа.


Тази сутрин се върнах от работа и реших да напиша темата , тъй като до 04:30 се занимавах с клавиатурата си . А ето я и нея :) .
Стар облик на клавиатурата: http://picbg.net/u/69321/52099/668681.jpg
Нов облик на клавиатурата: http://picbg.net/u/69321/52099/668682.jpg
Какво да се прави , на работа съм 12 часа , сам съм , а и работа трябваше да си намеря :D .
Някоя друга смяна ще довърша сивия детайл , на горните копчета. Ще го боядисам в черен цвят. :)
Аватар
YellowRooster
Аматьор
Аматьор
Мнения: 59
Регистриран на: 15 Сеп 2012, 22:15
Ник в играта: x2d|YellowRooster
Вашият пол е: Мъж
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Как да предадем нов облик на старата си клавиатура?

Мнение от YellowRooster »

Браво бояне , много е готина клавиатурата ти. Трябва и аз да го пробвам :)
Изображение
Изображение
Аватар
krisko0o
Напреднал
Напреднал
Мнения: 200
Регистриран на: 18 Сеп 2012, 23:45
Ник в играта: Ludiq Jones !
Вашият пол е: Мъж
Местоположение: Bulgaria , Plevenn :dd
Обратна връзка:

Re: Как да предадем нов облик на старата си клавиатура?

Мнение от krisko0o »

мхм добра клавиатура :) Браво
Изображение
Аватар
boqn.bg
Активен
Активен
Мнения: 383
Регистриран на: 13 Май 2012, 15:29
Ник в играта: boqn.bg
Скайп профил: boqn.denev
Вашият пол е: Мъж
Местоположение: Мъглиж
Обратна връзка:

Re: Как да предадем нов облик на старата си клавиатура?

Мнение от boqn.bg »

Спрея за боядисване си го купих за 4.80лв. Тъмно червено. Но когато го гледам на луминесцентна светлина се едно е вишнево червено ,а когато го гледам на слаба светлина се едно е пурпурно червено. Ще кача снимка ,когато боядисам в черно останалите елементи. :) Замислям да добавя и осветление , но все още обмислям нещата. :) . Може да и добавя гумени ленти отдолу за да не се плъзга толкова лесно. А детайлите ,които ще боядисам в черно мисля да са полирани до блясък,защото струйката от спрея не е на 100% равномерна и боята има портокалов ефект,което не се забелязва от далече. Но ще видим как ще стане номера. Тук в тази тема може да качите и вашите произведения. :)
Аватар
b0bibg
Активен
Активен
Мнения: 304
Регистриран на: 18 Сеп 2012, 21:54
Ник в играта: YouDonTwanTToSeeMe !
Скайп профил: monster98110312
Вашият пол е: Мъж
Местоположение: Някаде в Нас ! :D
Обратна връзка:

Re: Как да предадем нов облик на старата си клавиатура?

Мнение от b0bibg »

e супер е ! мс боянчо :]
Аватар
Bojidar
Respected
Respected
Мнения: 1288
Регистриран на: 19 Юли 2012, 15:28
Ник в играта: Bojidar / BillyHlapeto
Скайп профил: Лс
Вашият пол е: Мъж
Местоположение: В нас
Обратна връзка:

Re: Как да предадем нов облик на старата си клавиатура?

Мнение от Bojidar »

А да те попитам с какво облепи копчетата, така че да не ги боядисаш без да искаш докато пръскаш. С хартиено тиксо ли :? Или свали копчетата :?

Имам две клавиатури, ти ме вдъхнови да си направя старата. :D Когато имам време ще я направя и ще сложа снимки тук. :)
Изображение
Аватар
kofein
Супер потребител
Супер потребител
Мнения: 1200
Регистриран на: 08 Апр 2012, 17:49
Ник в играта: kofein
Вашият пол е: Мъж
Обратна връзка:

Re: Как да предадем нов облик на старата си клавиатура?

Мнение от kofein »

boqn.bg написа:Спрея за боядисване си го купих за 4.80лв. Тъмно червено. Но когато го гледам на луминесцентна светлина се едно е вишнево червено ,а когато го гледам на слаба светлина се едно е пурпурно червено. Ще кача снимка ,когато боядисам в черно останалите елементи. :) Замислям да добавя и осветление , но все още обмислям нещата. :) . Може да и добавя гумени ленти отдолу за да не се плъзга толкова лесно. А детайлите ,които ще боядисам в черно мисля да са полирани до блясък,защото струйката от спрея не е на 100% равномерна и боята има портокалов ефект,което не се забелязва от далече. Но ще видим как ще стане номера. Тук в тази тема може да качите и вашите произведения. :)
Един от начините е да си откраднеш 220 към 12 волта трансформатор ПЛЮС да си купиш някакви диоди за стотинки, предполагам. Връзваш 1 щепсел към трансформатора, оттам дърпаш 2 кабела и връзваш диодите последователно. Тях пък ги лепиш на клавиатурата. Друг начин е две батерии по 9 волта, да си направиш един CHANGE BOX за тях (за да можеш да ги сменяш). 18 Волта едва ли ще са много за диоди предвидени за 12 волта, въпреки че аз съм гърмял такъв на 50 :Д Пробвай ! А Ако ти се занимава повече, можеш да направиш самите копчета да светят, но това е хардкор
Офтопик:
Диодите са доста силни и най- вероятно ще ти пречат, ако са на клавиатурата. Ако искаш пък да светят по- малко е по- сложна схемата, ще ти трябват и още части.
ПО- добре късно, отколкото никога.

НАТИСНИ ТУК

Изображение
Аватар
boqn.bg
Активен
Активен
Мнения: 383
Регистриран на: 13 Май 2012, 15:29
Ник в играта: boqn.bg
Скайп профил: boqn.denev
Вашият пол е: Мъж
Местоположение: Мъглиж
Обратна връзка:

Re: Как да предадем нов облик на старата си клавиатура?

Мнение от boqn.bg »

BillyHlapetto написа:А да те попитам с какво облепи копчетата, така че да не ги боядисаш без да искаш докато пръскаш. С хартиено тиксо ли :? Или свали копчетата :?

Имам две клавиатури, ти ме вдъхнови да си направя старата. :D Когато имам време ще я направя и ще сложа снимки тук. :)
Не си струва да си хабя хартиеното тиксо за да облепям копчетата .. Свалих ги :) .. Става много лесно. Единственото място , на което ползвах хартиено тиксо е да запуша дупките ,където влизат копчетата,за да не запуша шлиците. Но си дадох сметка , че след това , клавиатурата ще бъде червена , а там където се слагат копчетата сиво и ще стане грозно. Еми махнах тиксото и така боядисах пластмасовия детайл . А и опасенията ми за запушване на шлиците не се потвърдиха. " Шлици- това са каналчетата в отворите на дупките , които фиксират копчето . То служи и за друга цел-лесен ориентир за правилно слагане на копчето."

Billy единствения съвет ,който искам да ти дам е : Да не бързаш и да обмисляш правилно всяко едно действие,за да останеш доволен накрая!Не е голяма философия ,но трябва да се бара внимателно!
Последно промяна от boqn.bg на 04 Окт 2012, 01:52, променено общо 1 път.
Аватар
boqn.bg
Активен
Активен
Мнения: 383
Регистриран на: 13 Май 2012, 15:29
Ник в играта: boqn.bg
Скайп профил: boqn.denev
Вашият пол е: Мъж
Местоположение: Мъглиж
Обратна връзка:

Re: Как да предадем нов облик на старата си клавиатура?

Мнение от boqn.bg »

kofein написа:
boqn.bg написа:Спрея за боядисване си го купих за 4.80лв. Тъмно червено. Но когато го гледам на луминесцентна светлина се едно е вишнево червено ,а когато го гледам на слаба светлина се едно е пурпурно червено. Ще кача снимка ,когато боядисам в черно останалите елементи. :) Замислям да добавя и осветление , но все още обмислям нещата. :) . Може да и добавя гумени ленти отдолу за да не се плъзга толкова лесно. А детайлите ,които ще боядисам в черно мисля да са полирани до блясък,защото струйката от спрея не е на 100% равномерна и боята има портокалов ефект,което не се забелязва от далече. Но ще видим как ще стане номера. Тук в тази тема може да качите и вашите произведения. :)
Един от начините е да си откраднеш 220 към 12 волта трансформатор ПЛЮС да си купиш някакви диоди за стотинки, предполагам. Връзваш 1 щепсел към трансформатора, оттам дърпаш 2 кабела и връзваш диодите последователно. Тях пък ги лепиш на клавиатурата. Друг начин е две батерии по 9 волта, да си направиш един CHANGE BOX за тях (за да можеш да ги сменяш). 18 Волта едва ли ще са много за диоди предвидени за 12 волта, въпреки че аз съм гърмял такъв на 50 :Д Пробвай ! А Ако ти се занимава повече, можеш да направиш самите копчета да светят, но това е хардкор
Офтопик:
Диодите са доста силни и най- вероятно ще ти пречат, ако са на клавиатурата. Ако искаш пък да светят по- малко е по- сложна схемата, ще ти трябват и още части.
Понеже клавиатурата не е направена с светещи копчета,задачата ще е доста трудоемка и почти невъзможна според мен. Не съм отварял светеща клавиатура , но предполагам че там копчетата са направени от прозрачна пластмаса ,а диодите са монтирани под прозрачната печатна платка. Когато отворих моята клавиатура ,видях че платката е изработена от 3 пласта тънко прозрачно фолио.На първото и третото фолио са отпечатани пътеки и точки,а на второто фолио са изрязани кръгли отвори съвпадащи с точките на първото и третото фолио. Според моята логика на първото фолио постъпват сигналите/командите от компютъра. Второто фолио с изрязаните си кръгли дупки създава междина между първото и третото фолио. Под пластмасовите копчета се поставят силиконови подложки ,който връщат копчето в горно положение след натискането му (нещо като пружина) и съответно прилагат натиск на точката от първото фолио. След като е натисната точката на първото фолио ,тя осъществява контакт с точката на третото и така предава командата към компютъра. При мен ,няма междина под прозрачното фолио и на практика не мога да сложа диоди там. Единствения начин е да осветя бутоните странично ,т.е да направя обливане ,което само ще ги подчертае. А цифрите и буквите ще останат неосветени. Но въпреки това ,може би това осветление ще осветява по някакъв начин цифрите и буквите и може би си струва да се пробва. По напред мислих с миниатюрната си бор машинка ,която ползвам за пробиване на печатни платки да пробия копчетата на клавиатурата там където са цифрите ,знаците и буквите ,но си дадох сметка че така ще стане грозно. Не знам ,може би ще пробвам номера с обливане на копчетата.Другото нещо ,което ми идва на акъла е че мога да изрежа някъде по клавиатурата си инициалите си "boqn.bg" и да осветя тях. Може би ще се получи.
Ако измисля нещо и го направя ще го споделя с вас. И дори ще кача нови снимки. :)


Колегата е написал начин за осветление на клавиатурата ,но за мен този начин не е правилен. Най-лесния начин да си осветите клавиатурата ,е като разпоите трита диода на платката. Поне при мен са три. И на тяхно място да запоите по два тънки проводника ,които по късно ще използвате за свързване на диодите разположени на желаните места по клавиатурата. Така ще имате три канала за диодите и ще може да си ги управлявате от бутони " Num Lock" , " Scroll Lock" и "Caps Lock" .
Аватар
kofein
Супер потребител
Супер потребител
Мнения: 1200
Регистриран на: 08 Апр 2012, 17:49
Ник в играта: kofein
Вашият пол е: Мъж
Обратна връзка:

Re: Как да предадем нов облик на старата си клавиатура?

Мнение от kofein »

Изобщо си нямах и представа, че имаш необходимите технически познания- затова ти казах първия и най- лесен варияат. Следователно няма да ти предлагам начини, а ще ти кажа само една идейка. Можеш да осветиш "Междукопчието" на клавиатурата. Отново с диоиди. Но този път вътрешно.
ПО- добре късно, отколкото никога.

НАТИСНИ ТУК

Изображение
Аватар
Bojidar
Respected
Respected
Мнения: 1288
Регистриран на: 19 Юли 2012, 15:28
Ник в играта: Bojidar / BillyHlapeto
Скайп профил: Лс
Вашият пол е: Мъж
Местоположение: В нас
Обратна връзка:

Re: Как да предадем нов облик на старата си клавиатура?

Мнение от Bojidar »

Ето това ми е старата клавиатура.

Изображение

Днес към обяд си взех, този спрей. :)

Изображение

И ето какво започнах преди десетина минути. Първата ръка, без шкурене, без нищо просто така. Домързя ме и го зарязах. Утре след обяд ще го изшкуря и ще нанеса на ново 2,3 ръце. Ще си редактирам мнението с новите снимки. :) Просто сега много меързи много.

Изображение
Изображение
Аватар
boqn.bg
Активен
Активен
Мнения: 383
Регистриран на: 13 Май 2012, 15:29
Ник в играта: boqn.bg
Скайп профил: boqn.denev
Вашият пол е: Мъж
Местоположение: Мъглиж
Обратна връзка:

Re: Как да предадем нов облик на старата си клавиатура?

Мнение от boqn.bg »

BillyHlapetto написа:Ето това ми е старата клавиатура.

Изображение

Днес към обяд си взех, този спрей. :)

Изображение

И ето какво започнах преди десетина минути. Първата ръка, без шкурене, без нищо просто така. Домързя ме и го зарязах. Утре след обяд ще го изшкуря и ще нанеса на ново 2,3 ръце. Ще си редактирам мнението с новите снимки. :) Просто сега много меързи много.

Изображение
Били ,, така само си губиш времето и средствата , не боядисвай преди да си матирал с водна шкурка клавиатурата .. :) Ако се прави нещо трябва да е както трябва :)
Аватар
lionheartsg7
Аматьор
Аматьор
Мнения: 87
Регистриран на: 09 Дек 2012, 23:49
Ник в играта: lionheartsG7
Вашият пол е: Мъж
Местоположение: Varna
Обратна връзка:

Re: Как да предадем нов облик на старата си клавиатура?

Мнение от lionheartsg7 »

Много луд :tooth: :tooth:
Аватар
boqn.bg
Активен
Активен
Мнения: 383
Регистриран на: 13 Май 2012, 15:29
Ник в играта: boqn.bg
Скайп профил: boqn.denev
Вашият пол е: Мъж
Местоположение: Мъглиж
Обратна връзка:

Re: Как да предадем нов облик на старата си клавиатура?

Мнение от boqn.bg »

kofein написа:Изобщо си нямах и представа, че имаш необходимите технически познания- затова ти казах първия и най- лесен варияат. Следователно няма да ти предлагам начини, а ще ти кажа само една идейка. Можеш да осветиш "Междукопчието" на клавиатурата. Отново с диоиди. Но този път вътрешно.
Ако имаш някакви въпроси .. споделяй и ако съм компетентен ще ти помагам :)
Аватар
Unstopabl3 Skill'z
Новак
Новак
Мнения: 26
Регистриран на: 01 Юни 2013, 09:58
Ник в играта: Unstopabl3 Skill'z
Вашият пол е: Мъж
Местоположение: Кърджали
Обратна връзка:

Re: Как да предадем нов облик на старата си клавиатура?

Мнение от Unstopabl3 Skill'z »

Bojidar много си луд :D
моята клавиатура е "fresh" и няма нужда от боядисване
Изображение
day without curse
Аватар
georgii.s
Respected
Respected
Мнения: 1403
Регистриран на: 27 Юли 2011, 17:09
Ник в играта: J4m3$oN
Скайп профил: georgi..s
Вашият пол е: Мъж
Местоположение: Рязззз от Изгрев Бургаз!
Обратна връзка:

Re: Как да предадем нов облик на старата си клавиатура?

Мнение от georgii.s »

А от изтъркване как се справяте ? :D
Аватар
JmeLche
Зарибен
Зарибен
Мнения: 540
Регистриран на: 04 Юни 2012, 19:00
Скайп профил: Л-С
Вашият пол е: Мъж
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Как да предадем нов облик на старата си клавиатура?

Мнение от JmeLche »

До къде стигнахме ужас,здравейте на всички весело посрещане на Новата година.
Поздрави,
JmeLche
Аватар
paANGELOW
Новак
Новак
Мнения: 16
Регистриран на: 26 Дек 2013, 22:48
Ник в играта: paANGELOW
Скайп профил: narutoisasuke998
Вашият пол е: Мъж
Обратна връзка:

Re: Как да предадем нов облик на старата си клавиатура?

Мнение от paANGELOW »

Браво! И това е и хубаво така можем да я направим хубава защото ако не ни трябва можем да я продадем и от новия и облик може да се вземе повече наистина това помага!
Изображение
Аватар
///M-Power
Напреднал
Напреднал
Мнения: 175
Регистриран на: 19 Мар 2014, 20:44
Ник в играта: After Shock
Скайп профил: m-power923
Вашият пол е: Мъж
Обратна връзка:

Re: Как да предадем нов облик на старата си клавиатура?

Мнение от ///M-Power »

Хаха Браво пич много яка клавиатура ..
Изображение
Аватар
Goldenboy
Новак
Новак
Мнения: 3
Регистриран на: 18 Май 2014, 15:32
Ник в играта: Goldenboy
Скайп профил: ЛС
Вашият пол е: Мъж
Обратна връзка:

Re: Как да предадем нов облик на старата си клавиатура?

Мнение от Goldenboy »

Добре е. Браво :)
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Направи си сам”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта