Какво е FPS ?

Всичко свързано с Уроците за Counter-Strike.
Направа, обяснения, въпроси и отговори.
Аватар
Speedy
Напреднал
Напреднал
Мнения: 137
Регистриран на: 17 Апр 2012, 18:30
Ник в играта: Speedy
Скайп профил: speedyyss
Вашият пол е: Мъж
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

Какво е FPS ?

Мнение от Speedy »

Много играчи питат какво е фпс.
Във този урок ще ви кажа какво е FPS.

Ама нека да започнем с това какво е фпс Smile
Ем в общи линии с колко кадъра в секунда ви върви играта. Уж човешкото око не можело да разпознае повече от 25 кадъра (ако не се лъжа нали) ама далеч не е точно така . Това е от изключително значение за това дали ще убивате по 10 човека на рунд или ще ви пръска още първият с ник ZAFZER (приликата с реални личности и събития е напълно неумишленна).

Q: Как да разберa колко ми е фпс-а?
A: Пишете cl_showfps 1 в конзолата и в някой от горните ъгли ще ви излезне актуалният фпс. (трябва да сте в игра за да го видите реалния и за предпочитане да не сте наврян в ъгъл или посредата на смоке, можете даже да включите нарочно един двама плейъра в фрейм-а за най-точни данни защото все пак това е важното, как ще ви върви като има противник насреща)

1. Ако ви е 100 клоуз дис уиндоу нау.
2. Ако ви е 72 (приблизително) fps_max 101 в console and return to 1.
3. Ако ви е 60 изключете vsync (Vertical Sync) от контрол панела на дрaйвърите на видеокартата ви (nVidia или ATI се едно и 2-те го имат някъде по перформънс & куалити менютата, другите да се спасяват по отделно)
3.1 Докато сте в горепосоченото меню се оверете, че и Antialiasing и Anisotropic също за изкючени и че Image settings е на High Performance.
4. Refresh rate-a на монитора също е важна част от пъзела. Ако искате 100 fps то мониторът ви трябва да съпортва съответният рефреш рейт на дадената резулюция на която играете. Ще ви дам пример с моя. На 1021х768 максимума на монитора ми е 85 херца => на тази резолюция реално немога да играя на повече от 85 fps. Това мен не ме бърка тъй като играя на 640х480, а там ми съпортва към 120 херца (това незначи, че мога реално да играя с повече от 100 fps тъй като HL енджина не го съпортва). Хубаво е да си оувъррайтнете рефреш рейта на дадената резолюция на която играете CS от драйвъра на вашата видеокарта. Става от Refresh Rate Overrides меню-то в контрол панел-а. Ако няма такова чудо си изтеглете по-нови драйвери за вашата видео карта (което с случая с CS-a не е много препоръчително ама е много дълго за обяснение, а пък така или иначе вие неможете да направите нищо по върпоса, така че няма смисал да се впускъм в обяснения). Не съм се изчерпал напълно по този въпрос, но ми омръзна в темите надолу ще го доуточним ако някой нещо не е разбрал предполагам.
5. Ако PC-тo ви е под 1 ghz реално съществува възможност да неможете да достигнете 100 fps поради слаб хардуер Smile Всичко над 1.5 трябва да няма проблеми да достига 100 fps (като изключим в smoke и с 5-6 nmy-та на екрана)


Източник: cs-bg.info
Последно промяна от Speedy на 06 Май 2012, 13:13, променено общо 1 път.
Реал Мадрид
Аватар
DemoLitioN
Respected
Respected
Мнения: 3276
Регистриран на: 20 Авг 2011, 11:46
Ник в играта: DemoLitioN
Вашият пол е: Мъж
Обратна връзка:

Re: Какво е FPS ?

Мнение от DemoLitioN »

Задължително трябва да пишеш от къде си взел урока, а ако си го писал лично просто го спомени най-отдолу!
"Беден е не този, който има малко, а този, който иска да има повече".
Сенека
Аватар
sLowstyleR
Напреднал
Напреднал
Мнения: 115
Регистриран на: 29 Апр 2012, 10:10
Ник в играта: sLowstyleR
Скайп профил: kiko_vd224
Вашият пол е: Мъж
Местоположение: В SlackSer.com !!! :D
Обратна връзка:

Re: Какво е FPS ?

Мнение от sLowstyleR »

Много благодаря незнаех това :)
Изображение
[blink]СВОБОДА ИЛИ СМЪРТ[/blink]
Аватар
UniquePower
Напреднал
Напреднал
Мнения: 110
Регистриран на: 03 Май 2012, 16:10
Ник в играта: UniquePower ;**
Вашият пол е: Мъж
Обратна връзка:

Re: Какво е FPS ?

Мнение от UniquePower »

Браво за урока : )))). Само да спомена вижте това - http://www.slackserv.com/forum/viewtopi ... =147&t=237. Същия урок, но той е написал това "урока е писан от мен". Поне да се поправи :D
Изображение
Аватар
Rushela
Напреднал
Напреднал
Мнения: 179
Регистриран на: 06 Май 2012, 01:58
Ник в играта: Pweteee/ Rushela
Вашият пол е: Жена
Обратна връзка:

Re: Какво е FPS ?

Мнение от Rushela »

Веднага го орпави :D. Относно темата мисля , че почти всички знаят какво е фпс .. но се оказа, че не са толкова много и ти им помогна :)
Изображение
Аватар
slaviaultras
Много Добър
Много Добър
Мнения: 585
Регистриран на: 29 Апр 2012, 21:40
Вашият пол е: Мъж
Обратна връзка:

Re: Какво е FPS ?

Мнение от slaviaultras »

от много време си питах и разпитвах какво е това - мерси много
Изображение
Аватар
^^MoNsTeR<3^^!:.
Много Добър
Много Добър
Мнения: 562
Регистриран на: 20 Май 2012, 20:47
Ник в играта: VisioN
Вашият пол е: Мъж
Обратна връзка:

Re: Какво е FPS ?

Мнение от ^^MoNsTeR<3^^!:. »

Хубав урок като гледам някой хора не знаеха какво е FPS и ти им помгна много. Браво. :)
Публикувай отговор

Обратно към “Уроци”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта