Кражба на информация. Как да се защитим?

Тук ще се преместват стари и приключени теми от раздел "ТЕХНОЛОГИИ"
Правила на форума
За стари и важни теми от раздел ТЕХНОЛОГИИ.
Аватар
Напреднал
Напреднал

Мнения: [ 171 ]
Регистриран на: 18 Апр 2015, 21:39
Ник в играта:
Скайп профил: die.77
Вашият пол е: Мъж
Местоположение: София
Обратна връзка:

Кражба на информация. Как да се защитим?

Мнение от DiE Of DiE »

1. Internet Fraud - В тази статия на Wikipedia ще намерите информация за популярни схеми за измами чрез интернет, за най-атакуваните държави, държавите с най-много измамници (сред които за съжаление е посочена и България). Предоставени са и линкове към други подобни статии в Wikipedia и външни източници.

2. Symantec Security Response – Тук може да прочетете за различни видове компютърни вируси и вирусни атаки и как да се предпазите от тях. На сайта са поместени полезни линкове към други сайтове, които съдържат допълнителна информация как да не станете поредната жертва на интернет измами и как да защитите данните на компютъра си от кражба. Ще научите също и какво означават термини като Phishing, Pharming, Trojans, Spyware и др.

3. BBBOnline Identity Theft – Ще намерите подробна информация за това как бихте могли да станете жертва на кражба на самоличност. Има истории на жертви на такива престъпления, които ще ви помогнат да получите по-добра представа как действат измамниците и как може да се предпазите от тях. В момента това е едно от най-бързо развиващите се интернет престъпления и трябва да сте добре информирани за него.

4. Trend Micro Malware Threats Presentation – Презентация на различни заплахи за сигурността на Вашия компютър (троянски коне, шпионски програми, фишинг, червеи и др.). От нея ще разберете как действат най-разпространените видове компютърни вируси, вирусоподобни програми и интернет измами и как бихте могли да се предпазите от тях.

Как да се предпазим от заразяване с
компютърни вируси и друг Malware?


1. В процеса на фрагментация файловете се разделят на много части (фрагменти), което води до забавяне на четенето им. Честото дефрагментиране на тези файлове води до подреждането на фрагментите в последователни сектори и по този начин се намалява времето за четенето им. Т.е. използването на софтуер за дефрагментация може да ускори значително производителността на компютъра Ви, а оттам и сканирането с използваната от вас антивирусна програма.

2. Ъпдейтвайте редовно операционната си система!!

3.Избирайте надеждна парола с голяма дължина. Добре е дължината да не бъде под 15 символа. Комбинирайте малки и големи букви, цифри и специални знаци - @, $, &, ?. Не използвайте имена на близки хора. При разбиването на пароли често се използва т.н. „Речникова атака”. При нея се използва речник от думи, които се проверяват дали съответстват на търсената парола. Това е много сполучлив метод на атака, защото много хора избират кратки и лесни за запомняне думи за своите пароли. Можете да използвате безсмислено изречение, което има смисъл само за вас и можете лесно да го запомните. Добавете няколко специални знака и цифри и ще получите много силна парола.

4.Настройте Windows да не съхранява LAN Manager hash на вашата парола. Когато си изберете потребителска парола, Windows я съхранява в две разновидности, известни като „hashes”. Те не се пазят като обикновен текст, а като криптиран такъв. Той се състои от неразбираеми и безсмислени низове от знаци, които всъщност представляват избраната парола. Двата вида „hashes” са LAN Manager hash (LM hash) и Windows NT hash (NT hash). LM hash се съхранява за обратна съвместимост с Windows 95 и 98. За да осъществите връзка със сървъри, които са базирани на тези операционни системи, ви е необходим този „hash” (изключвам случаите, при които е наличен Directory Services Client). Проблемът е, че LM hash е остарял и може да бъде разбит по-лесно чрез “brute force” или Речникова атака.
Изображение
Заключено Заключено

Обратно към “Архив "ТЕХНОЛОГИИ"”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост