„Ромео & Жулиета“ (Реферат) От мен. /Мнения/

Тук ще се преместват стари и приключени теми от раздел "ОБРАЗОВАНИЕ"
Правила на форума
За стари и важни теми от раздел ОБРАЗОВАНИЕ.
Заключено
Аватар
beOnewithMe
Баннат
Баннат
Мнения: 234
Регистриран на: 06 Сеп 2013, 17:52
Ник в играта: beyond
Скайп профил: gucisan
Вашият пол е: Мъж
Обратна връзка:

„Ромео & Жулиета“ (Реферат) От мен. /Мнения/

Мнение от beOnewithMe »

Потресаващата трагедия „Ромео & Жулиета“ е създадена през ренесанса от един от най-известните драматурзи Уилям Жекспир. Пиесата често е изигравана като Балет или Опера и е считана като най-популярната любовна драма. Тя разказва за любов между две души, толкова силна, че носи смърт и мир в себе си. Жулиета е описана като действаща героиня и как в периода от няколко дни от момиче става жена.Ромео е описан като наивно момче, вярващо в своите дела и твърдо борейки се за тях.

Любовта им, и враждебните отношения между семействата им е основният символ в пиесата.Любовта им е описана като смисъла на живота им, но не възможна поради омразата на семейните им кланове Монтеки и Капулети.

Първоначално Ромео е влюбен в момиче с име Розалина. Той отива на бал с маски организиран от семейството на Жулиета с желанието да срещне Розалина, но среща Жулиета и тя му открадна сърцето.

Главният мотив в трагедията е известен в литературата като "Неразделни". Става дума за любов, неосъществима поради семейна враждебност, която се прекратява едва след смъртта на възлюбените Ромео и Жулиета.

Темата, която показва трагедията е противопоставянето на любовта и омразата.

За разлика от други подобни произведения, в тази ренесансова трагедия героите не са кралски особи и носят тъга в себе си. Смъртта им не е предопределена и в други обстоятелства тя би могла да бъде избегната.

Цялото действие обхваща 5 дни: от фаталната среща на Ромео и Жулиета, до печална гибел в семейната им гробница.
"Винаги съм чувал да казват, Санчо, че да правиш добро на глупаци, е все едно да наливаш в морето вода."
Офтопик:
ŵħǻť ȷș ßřōķēʼn, ĉąńť ßē řęƑƟŗğęƉ฿£ý०ʼnÐ
Аватар
kr0z
Супер потребител
Супер потребител
Мнения: 1031
Регистриран на: 09 Апр 2013, 18:06
Ник в играта: ,

Re: „Ромео & Жулиета“ (Реферат) От мен. /Мнения/

Мнение от kr0z »

Ти си ми като Бог в момента,защото точно това ми трябва за утре,ЕВАЛА :D
Аватар
Popi
Новак
Новак
Мнения: 13
Регистриран на: 02 Окт 2013, 23:15
Обратна връзка:

Re: „Ромео & Жулиета“ (Реферат) От мен. /Мнения/

Мнение от Popi »

kr0z написа:Ти си ми като Бог в момента,защото точно това ми трябва за утре,ЕВАЛА :D

Това може само да ти докара 2. ;)



http://za-men.eu/?p=51 - погледни това..ще ти е от полза :)))
[21 Oct 2013 21:56:51] Ianko: еми вие го правите.. спри да пишеш глей си работата и това е
Аватар
kr0z
Супер потребител
Супер потребител
Мнения: 1031
Регистриран на: 09 Апр 2013, 18:06
Ник в играта: ,

Re: „Ромео & Жулиета“ (Реферат) От мен. /Мнения/

Мнение от kr0z »

Popi написа:
kr0z написа:Ти си ми като Бог в момента,защото точно това ми трябва за утре,ЕВАЛА :D

Това може само да ти докара 2. ;)



http://za-men.eu/?p=51 - погледни това..ще ти е от полза :)))
Не че нещо,но гледам колкото се може по-бързо да напиша защото съм и 1-ва смяна,така че гледам и да е по-сбито,а и нямам такова време да го чета :D,иначе мерси :)
Аватар
Popi
Новак
Новак
Мнения: 13
Регистриран на: 02 Окт 2013, 23:15
Обратна връзка:

Re: „Ромео & Жулиета“ (Реферат) От мен. /Мнения/

Мнение от Popi »

По-хубаво изтегли нещо от помагало. Това дори няма да ти го прочетат..след като видят началото.
[21 Oct 2013 21:56:51] Ianko: еми вие го правите.. спри да пишеш глей си работата и това е
Аватар
beOnewithMe
Баннат
Баннат
Мнения: 234
Регистриран на: 06 Сеп 2013, 17:52
Ник в играта: beyond
Скайп профил: gucisan
Вашият пол е: Мъж
Обратна връзка:

Re: „Ромео & Жулиета“ (Реферат) От мен. /Мнения/

Мнение от beOnewithMe »

Popi написа:По-хубаво изтегли нещо от помагало. Това дори няма да ти го прочетат..след като видят началото.
За първи път ми е да пиша реферат, и то за пиеса. Обоснови се какво не е нужно, какво е нужно.
kr0z написа:Ти си ми като Бог в момента,защото точно това ми трябва за утре,ЕВАЛА :D
Най-добре прегледай 1/2 реферата да видиш за какво става въпрос (ако искаш да знаеш, как се прави виж примери). Аз нямах време въобще и затова туко-така метни- казано направих реферата.
"Винаги съм чувал да казват, Санчо, че да правиш добро на глупаци, е все едно да наливаш в морето вода."
Офтопик:
ŵħǻť ȷș ßřōķēʼn, ĉąńť ßē řęƑƟŗğęƉ฿£ý०ʼnÐ
Заключено

Обратно към “Архив "ОБРАЗОВАНИЕ"”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост